تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ دی ۹۵.::. ساعت : ۸:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

احمدی لاشکی: افت فشار گاز مازندران با مدیریت بهینه قابل جبران است

نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت : با قطع گاز ترکمنستان و ایجاد افت فشار در مازندران ، با مدیریت بهینه در مصرف می توان این کمبود را جبران کرد.

به گزارش چالوس ما،قاسم احمدی لاشکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : مردم ما با صرفه جویی و مدیران ما نیز با مدیریت قوی این مرحله را نیز پشت سرمی گذارند ، ولی زیر بار فشار باج خواهی که همه ساله در برهه حساس و سرد سال مطرح می شود ، نخواهند رفت.
وی تاکید کرد : انتظار ما این است که مشترکان گاز در استان های شمالی با مدیریت مصرف در منازل و دستگاههای دولتی ما در ادارات صرفه جویی را سرلوحه کارشان قرار دهند تا بتوانیم این مشکل را پشت سر بگذاریم.
* تکمیل انتقال گاز دامغان – کیاسر
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که مردم مازندران زمستان سال جاری را با صرفه جویی و مدیریت در مصرف گاز پشت سر می گذارند، ولی باید شرکت ملی گاز ایران تا شهریور ماه ۹۶ طبق وعده قبلی پروژه انتقال گاز دامغان – کیاسر را تکمیل کند.
احمدی لاشکی اظهارداشت : تاخیر هفت ساله در اجرای این طرح انتقال باعث رنجش مردم مازندران شد و امیدوارم کارگزاران دولت تدبیر و امید بخصوص وزارت نفت به وعده خود برای پایان پروژه در سال آینده پایبند باشند.
این نماینده مجلس از مشترکان گاز در مازندران خواست تا با صرفه جویی کمک و همراهی کنند تا کشور زیر بار باج خواهی ترکمنستان نرود.
استان مازندران یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک گاز دارد که در فصل سرد سال میانگین روزانه مصرف گاز در این استان به ۲۸ میلیون متر مکعب می رسد.
قرارگیری مازندران در نقطه پایانی خط انتقال گاز خانگیران – نکاء باعث شده تا بخشی از نیاز این خطه شمال کشور از ترکمنستان تامین شود.
قرارداد یک ساله خرید گاز از ترکمنستان هم اکنون در حال پایان است و و طبق سنوات گذشته این کشور قصد دارد تا با باج خواهی از جمهوری اسلامی ایران ، قیمت گاز را بر خلاف قرارداد و تعرفه های جهانی ، آن هم در سردترین فصل سال ، افزایش دهد.
مسئولان دولت تدبیر و امید بر آنند تا با مدیریت مصرف ناشی از همکاری مردم ، بحران جاری را پشت سر بگذارند و زیر بار باج خواهی ترکمنستان نروند .
برابر برنامه زمان بندی شده ، طرح انتقال گاز از دامغان به کیاسر مازندران قرار است تا شهریور ماه سال آینده پایان یابد و با بهره برداری از این طرح ، کمبود گاز استان مازندران رفع خواهد شد.
براساس آخرین گزارش تاکنون ۶۰ درصد از عملیات اجرایی این طرح که ۱۷۰ کیلومتر طول دارد ، به سرانجام رسیده است و پیش بینی می شود تا شهریور ماه سال ۹۶ تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.