تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

آینده اقتصادی رژیم صهیونیستی: رکود و فقر شدید

با وجود فقر شدید و نرخ نابرابری بسیار بالا در جامعه صهیونیستی، در طول دو سال گذشته مسائلی مانند رفاه و امنیت اجتماعی اولویت های اصلی مقامات اسرائیلی نبوده است.

به گزارش چالوس ما، وبگاه روزنامه صهیونیستی جرزالیم پست در خبری نوشته است بر اساس براورد های موسسه صهیونیستی “تائوب” که امروز منتشر شده است، رژیم صهیونیستی باید در سال های آینده باید منتظر ضرر های اقتصادی باشد.

این تحقیق به طور مستقیم از سوی رئیس اجرایی مرکز تائب و یک استاد اقتصاد از دانشگاه اسرائیلی “بار ایان” نوشته شده و جزئیاتی از شرایط اقتصادی – اجتماعی در سال ۲۰۱۶ را به تصویر کشیده است.
موسسه تائوب بیان کرده است تولید ناخالص داخلی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۶ نسبت به متوسط بازه ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ بسیار کم تر بوده و البته نسبت به متوسط تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته جهان نیز بسیار پایین تر است. «گیلعاد براند» محقق موسسه تائوب در اینباره گفته است از سال ۲۰۱۲ روند تولید کاهش و تا به کنون نیز ادامه داشته است.
طبق این تحقیق انتظار می رود بازار کار رژیم صهیونیستی از نیروی کاری پر شود که به هیچ وجه تناسب با حرفه و مهارت های آن نداشته باشد و در نتیجه کیفیت محل های کار کاهش و در بلند مدت رشد بهبود کیفیت کار کم خواهد شد.
همچنین در بخش  فقر و نابرابری در جامعه صهیونیستی، «جان گال» محقق این موسسه بیان کرده است با وجود فقر شدید و نرخ نابرابری بسیار بالا در جامعه صهیونیستی، در طول دو سال گذشته مسائلی مانند رفاه و امنیت اجتماعی اولویت های اصلی مقامات اسرائیلی نبوده است به طوریکه بودجه اختصاص یافته به بخش رفاه اجتماعی صهیونیست ها حتی به یک پنجم مخارج رژیم صهیونیستی نیز نمی رسد.
ضمن موارد بالا، درحالیکه دو سال از انتشار پیشنهادات کمیته مبارزه با فقر در پارلمان رژیم صهیونیستی می گذرد، تنها نیمی از این پیشنهادات به طور کامل و یا جزئی عملی شده است. این کمیته که پیشنهاد کرده بود مبلغی در حدود ۲ میلیارد دلار سالانه برای مبارزه با فقر شدید لازم است، اعلام کرده تا کنون تنها ۴۹۰ میلیون دلار بودجه دریافت کرده است.
با توجه به این موضوعات تائوب نتیجه گیری کرده است: به نظر می رسد هدف اصلی از بیان این پیشنهادات که به نصف رساندن نرخ فقر در طول بازه ۱۰ ساله است، ظرفیت محقق شدن ندارد.
در بخش دیگر این تحقیق مشخص شده است جمعیت فقیر جامعه صهیونیسیتی از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۴ بسیار بیشتر شده است به طوریکه میزان خانوارهای فقیر در سال ۲۰۰۲، ۴۴ درصد و در سال ۲۰۱۴، ۵۴ درصد گزارش شده است.

منبع : خبرگزاری قدس

دیدگاه خود را به ما بگویید.