تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

موگرینی: ۲۰۱۷ با حمله به استانبول آغاز شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی، حمله تروریستی به استانبول را آغاز سال جدید میلادی دانست و با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرد.

به گزارش چالوس ما،

توئیموگرینی در توئیتی نوشت: سال ۲۰۱۷ با یک حمله به استانبول آغاز شد. اذهان ما با قربانیان این حادثه و عزیران آنهاست.

موگرینی افزود: ما به فعالیت برای جلوگیری از چنین تراژدی هایی ادامه می دهیم.
فرماندار استانبول اعلام کرد در حمله بامداد یکشنبه (آغاز سال نو میلادی) به باشگاهی شبانه در شهر استانبول، دستکم ۳۵ تن از جمله یک افسر پلیس کشته و ۴۰ تن زخمی شدند.
شبکه تلویزیونی ان تی وی ترکیه گزارش داد یک فرد مسلح مهاجم، بامداد یکشنبه به باشگاهی شبانه در استانبول حمله کرد و به سوی مردم آتش گشود.
شاهدان می گویند، فرد مهاجم در این حمله به باشگاه شبانه استانبول که تاکنون ۳۵ کشته و ۴۰ زخمی برجای گذاشت به زبان عربی سخن می گفت و با لباس بابانوئل وارد باشگاه شد و به روی حاضران آتش گشود.
اسکای نیوز گزارش داد، تروریست مهاجم پیش از ورود به باشگاه با نیروهای امنیتی خارج از این مکان نیز درگیر شد.
درباره تعداد مهاجمان گزارش های ضد و نقیضی منتشر شده است. سی ان ان ترک از دو مهاجم خبر داد اما فرماندار استانبول می گوید فقط پای یک مهاجم در کار است و تیراندازی بی هدف او در باشگاه منجر به ۳۵ کشته و ۴۰ زخمی شد. یکی از کشته شدگان افسر پلیس ترکیه است.
گزارش رویترز از تجمع ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن به مناسبت جشن روز اول سال جدید میلادی در این باشگاه شبانه خبر می دهد.
هنوز خبری درباره سرنوشت تروریست مهاجم، هویت و یا وابستگی او به گروهی تروریستی منتشر نشده است.
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز ضمن تسلیت به دولت ترکیه بعد از حمله تروریستی به باشگاهی شبانه در استانبول تیم خود را برای کمک مقتضی به آن کشور توجیه کرد.
منبع: ایرنا

دیدگاه خود را به ما بگویید.