تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵.::. ساعت : ۵:۰۱ ق.ظ
فاقددیدگاه
درگفت‌وگو با رئیس اتحادیه میوه فروشان مطرح شد؛

هجوم میوه‌های خارجی به بازار/ از شبرنگ آفریقایی تا گلابی آمریکایی+ قیمت انواع میوه

به گزارش چالوس ما حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه فروشان در گفتگو با خبرنگار رازق با اشاره به قاچاق برخی از اقلام میوه اظهار کرد: مدتی بود که جلوی قاچاق میوه گرفته شده بود اما مجددا خرید و فروش چندین نوع میوه خارج از میدان میوه و تربار بصورت غیرقانونی انجام می شود.

وی ادامه داد: میوه‌های قاچاق شامل شبرنگ آفریقایی کیلویی ۳۰هزارتومان، گلابی امریکایی ۲۵هزار تومان و انبه کنیا و شاه بلوط ترکیه ای کیلویی ۱۵هزار تومان توزیع می شوند.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه این مطلب افزود: بازرسی و نظارت بطور کامل در میادین میوه و تره بار انجام می شود و فروشندگان و خریداران میوه قاچاق می دانند کجا و چگونه با هم معامله کنند.

مهاجران در ادامه با اشاره به قیمت انواع میوه فصل، گفت: پرتقال شمال همچنان بین ۴۰۰ تا ۲۵۰۰تومان بفروش می رسد و پرتقال جنوب از کیلیویی۸۵۰۰به ۶۵۰۰ کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: گردفورت قرمز کیلیویی ۲۵۰۰تومان، لیموشیرین بین۱۵۰۰تا کیلیویی۲۵۰۰تومان، انواع خیار بوته ای و گلخانه ای بین ۱۵۰۰ تا۳ هزارتومان، گوجه فرنگی گلخانه ای کیلیویی ۳هزارتومان و بوته ای بین ۴۰۰تا ۲هزارتومان بفروش می رسد.

مهاجران، گفت: سیب زمینی و پیاز از ۱۴۰۰ به هزار تومان کاهش قیمت داشته است و موز بین ۳۵۰۰تا ۳۷۰۰تومان عرضه میگردد.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه از افزایش قیمت میوه خبر داد و گفت: به مرور زمان که فصل پرتقال شمال به پایان می رسد قیمت پرتقال جنوب افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه این مطلب افزود: نارنگی بندرعباس هفته گذشته کیلیویی ۱۰هزارتومان بوده و این هفته با قیمت ۱۴هزارتومان در میادین عرضه شد.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.