تاریخ انتشار :جمعه ۱۷ دی ۹۵.::. ساعت : ۱:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

حقوق‌های نجومی، مردم را دلسرد می‌کند

امام جمعه چالوس گفت: اینها همه از بین رفتن بیت‌المال را در پی دارد و در مقابل انتشار اخباری مانند فقر، گورخوابی، بیکاری و فسادهای اخلاقی مردم را دلسرد و ناامید می‌کند.

به گزارشچالوس ما، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با اشاره به سالروز تصویب قانون کشف حجاب توسط رضاخان اظهار کرد: این قانون زنان و دختران مسلمان را از حجاب منع می‌کرد، اما مردم در برابر آن مقاومت کردند، ولی امروز با وجود نظام اسلامی و این‌ همه تبلیغات در حفظ ارزش‌ها و رعایت حجاب، برخی ادارات و مغازه‌دارها و شرکت‌ها به زنان باحجاب رفتارهایی مشابه سیاست‌های دوران رضاشاهی می‌شود.

وی از نوع استخدام خانم‌ها در برخی مراکز فروش و شرکت‌ها انتقاد کرد و افزود: برخی به طور رسمی اعلام می‌کنند که زنان برای فعالیت باید دارای شرایط ویژه باشند و عده‌ای نیز برای امرار معاش خود ناچار شوند به این شرایط تن در دهند.

امام جمعه چالوس ادامه داد: نتیجه بی‌توجهی‌ و بی‌تفاوتی در برابر فساد، بی‌بندوباری اخلاقی، اختلاف خانوادگی، طلاق و ده‌ها پیامد دیگر است.

راشدی به مسأله حقوق‌های نجومی اشاره کرد و یادآور شد: اینها همه از بین رفتن بیت‌المال را در پی دارد و در مقابل انتشار اخباری مانند فقر، گورخوابی، بیکاری و فسادهای اخلاقی مردم را دلسرد و ناامید می‌کند.

وی با انتقاد از بحث و جدل‌های مسئولان عالی‌رتبه نظام و دعوت آنها به وحدت و حفظ حرمت همدیگر مردم انتظار دارند مدیران ارشد نظام اخلاق را رعایت کنند و مصلحت مملکت و نظام اسلامی را در رفتارهایشان در نظر بگیرند.

امام جمعه چالوس گفت: دستگاه قضایی باید با کسانی که اتهام به دیگران می‌زنند مقابله کند و به داوری برای رفع تنش میان سایر قوا و حل و فصل آن بپردازد.

این مسئول با بیان اینکه مردم ذهنیت خوبی از درگیری بین مسئولان نظام ندارند، تصریح کرد: مسؤولان نظام باید سعه صدر داشته باشند و با خویشتن‌داری سعی کنند مشکلات و اختلافات خود را رسانه‌ای نکرده و بین خودشان حل و فصل کنند.

راشدی با تأکید بر اینکه در مناظره‌های صداوسیما نباید از افرادی استفاده شود که خدمات مسؤولان و نظام را زیر سؤال ببرند و بزرگ‌نمایی کنند، بیان کرد: گاهی برخی افراد با نام انتقاد و خدمت به نظام، اقدامات مثبت مسئولان را در نظر نمی‎گیرند در حالی‌که این بی‌انصافی‌ است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات باید بیان شود و راه حل مناسب هم ارائه شود، اما باید مراقب بود مردم را به نظام بدبین و بی‌اعتماد نکنند، زیرا این کار آب در آسیاب دشمن ریختن بوده و به صلاح کشور نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.