تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۳ ق.ظ
فاقددیدگاه
به همت جوانان کانون محمد رسول‌الله چالوس برگزار شد؛

سالگرد شهادت یکی از شهدای گمنام مصلی چالوس+ تصاویر

به همت جوانان کانون محمد رسول‌الله چالوس مراسم سالگرد شهادت یکی از شهدای گمنام مصلی چالوس برگزار شد.

به گزارش چالوس ما، به نقل از بلاغ، مرکز شهر چالوس سال‌ها قبل پس از درخواست‌های مکرر توانست افتخار میزبانی از شهدایی را کسب کند که با وجود گمنامی، در میان عاشقان شهادت نامی نیکو برای خود دست‌وپا کرده‌اند.

ساخت مزاری کوچک اما باصفا در آن سال‌ها توانسته بود این مدفن را به میعادگاه دلسوختگان شهر تبدیل کند، اما با گذر زمان گمنامی این شهدا بیش از پیش شد و با تخریب مصلی بقیه‌الله چالوس برای نوسازی، چندین سال است که این شهدا غریبانه در میان تلی از آجر و سنگ و آهن جا خوش کرده‌اند.

اما جوانانی عاشق از تبار همین شهدا تحمل این غریبی را نداشتند و با بضاعت ناچیز خود رنگ‌وبویی تازه به این زیارتگاه بخشیدند.

اگر چه تلاش‌های جوانان مذهبی و کانون محمد رسول‌الله نتوانست این مقبره را به طور کامل بازسازی کند اما توانست فضای داخلی آن را برای زیارت مردم شهر آماده کند؛ اگر چه تلاش این جوانان، مسئولیت دست‌اندرکاران شهرستان را برای رسیدگی به این مزار کم نمی‌کند.

اما روز سه‌شنبه مراسمی در این مزار برگزار شد که در نوع خود جالب بود، مراسم سالگرد یکی از این شهدای گمنام که در تاریخ ۲۱ دی ماه ۶۵ به فیض شهادت نائل شد، به همت همین جوانان انقلابی در مزار ۵ شهید گمنام چالوس برگزار شد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.