تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ دی ۹۵.::. ساعت : ۶:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
رئیس شبکه بهداشت چالوس:

وضعیت پدیکلوز کنترل شده است/ خانواده‌ها شپش را جدی‌تر بگیرند

رئیس شبکه بهداشت چالوس گفت: سال گذشته نیمی از دانش‌آموزان این آلودگی را داشتند و در سال تحصیلی جدید این میزان بسیار کمتر شده است.

به گزارشچالوس ما، حدیث گردکلی ظهر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پررورش چالوس اظهار کرد: مدارس از نظر بهداشت محیط و ایمنی فضای محیطی آن با اعطای ستاره رده‎‌بندی می‌شوند.

وی ادامه داد: بیشتر مدارس چالوس از این نظر دارای ۲ یا ۳ ستاره هستند که همان رتبه متوسط است و نیاز به همت مسئولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس برای بهبود آن دارند، البته در سال جاری وضعیت شهرستان نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است.

رئیس شبکه بهداشت چالوس تصریح کرد: بخشی از مشکلات بهداشتی مدارس ا ناشی ز قدیمی بودن ساختمان است و امکان ایجاد شرایط بهتر در حال حاضر وجود ندارد، اما در مجموع شرایط بهتر شده است.

این مسئول تأکید کرد: برخی از مداررس پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشته‌اند و باید امتیازاتی برای مدیران آنها در نظر گرفته شود تا انگیزه و رقابت به وجود آید.

گردکلی در ادامه با اشاره به وجود مشکل شپش یا پدیکلوز در برخی از دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: سال گذشته نیمی از دانش‌آموزان این آلودگی را داشتند و در سال تحصیلی جدید این میزان بسیار کمتر شده است و با خروج از شرایط بحران، نگرانی وجود ندارد، اما نمی توان به طور کل منکر وجود آن شد.

وی در پایان گفت: برای معاینات این مشکل و با توجه به تعداد محدود نیرو، امکان حضور در تمام مدارس نیست اما معلمان مدارس در مورد این مشکل آموزش می‌بینند، اما گاهی خانواده‌ها پیگیری کمی دارند و باعث سرایت بیشتر می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.