تاریخ انتشار :جمعه ۸ بهمن ۹۵.::. ساعت : ۴:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه موقت چالوس:

مردم از سیاست‌‌زدگی خسته شده‌اند/ مسئولان تقصیر را به گردن یکدیگر نیندازند

امام جمعه موقت چالوس گفت: مسئولان تقصیر را به گردن هم نیندازند زیرا مردم از این سیاست‌بازی‌ها خسته شده‌اند.

به گزارش چالوس ما، به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام سید حسین مطهری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چالوس با اشاره به سه ويژگى اساسى انقلاب اسلامی اظهار کرد: ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد انقلاب اسلامی مردمى بودن، اسلامى بودن و برخوردارى از رهبرى دينى و انقلابى است.

وی افزود: ستون خیمه انقلاب اسلامی ولایت فقیه است و دشمنان با پی بردن به این مسأله سعی دارند رهبری دینی نظام را حذف کنند، البته اگر مردم، جناح‌های سیاسی گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشند به این کشور گزندی نمی‌رسد.

امام جمعه موقت چالوس بر اهمیت برگزاری جشن‌های دهه فجر تأکید کرد و افزود: دشمنان تصور می‌کنند چراغ انقلاب در طول زمان خاموش می‎شود و آن را مقطعی زودگذر پیش‌بینی می‌کردند، اما این خیالی باطل است و برگزاری باشکوه جشن‌های دهه فجر و انتقال دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به مردم و نسل جوان، نقشه‌های آنان را نقش بر آب می‌کند.

مطهری به برنامه‌های دهه فجر در چالوس اشاره کرد و یادآور شد: جشنواره قرآنی زلال وحی که اختتامیه آن در ۱۷ بهمن با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی و عاشقان وحی در مسجد جامع چالوس برگزار می‌شود، از مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآنی و خطاطی، شب شعر انقلاب، محافل انس با قرآن، نمایشگاه کتاب و برنامه های فرهنگی دیگر نیز ذدر این ایام برگزار می‌شود.

امام جمعه موقت چالوس حادثه تخریب ساختمان پلاسکو را جانسوز و غمبار توصیف کرد و ادامه داد: البته این حادثه درس بزرگی مسئولان داشت که به دور از سیاست‌زدگی و بهانه گيری که مردم را خسته کرده است، مورد توجه قرار دهند.

مطهری تصریح کرد: در این حادثه آنچه بیش از هر چیز به چشم می‌خورد، همدلی و وحدت مردم کشور و حرکت بسیجی مردم و نهادها در کمک رسانی به آسیب دیدگان  بود، مسئولان نیز باید بدانند در این موقعیت جناحی کردن و کار را به گردن یکدیگر انداختن کار پسندیده ای نیست.

وی با تأکید بر لزوم گرامی داشتن یاد شهدای پلاسکو، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ضرورت ايمن‌سازى ساختمان‌ها، هوشيارى مردم و مديران در برابر شايعات و تلاش برای پيشگيرى از حوادث مشابه نیز نباید از یاد برود.

امام جمعه موقت چالوس به ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریمکا اشاره کرد و گفت: وی آغازى پرالتهاب داشت و تصمیماتی عجیب گرفت که نشان از تفکر خطرناک او دارد.

مطهری در پایان گفت: مسئولان و مردم ایران نیز باید همانند مقام معظم رهبری به خاطر داشته باشند که آمریکا قابل اعتماد نیست و اگر بخواهیم کشوری مستقل و قدرتمند داشته باشیم باید همه نگاه ها به داخل کشور باشد و این همان اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.