تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵.::. ساعت : ۱:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس:

سرشماری برنامه‎ریزی کشور در ۵ سال آینده را تعیین می‎کند

فرماندار چالوس گفت: با اعداد و ارقامی که از سرشماری به دست می‌آید در 5 سال آینده برای کشور برنامه‌ریزی می‌شود و همین مسأله اهمیت درست بودن آن را روشن می‌کند.

به گزارش چالوس ما،

به نقل از چالوس ما، محمد ناصر زندی در مراسم تجلیل از عوامل سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار کرد: شهدای انقلاب در راه اعتقاداتشان جان و مال خود را دادند و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی به برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در پاییز سال جاری اشاره کرد و افزود: با اعداد و ارقامی که از سرشماری به دست می‌آید در ۵ سال آینده برای کشور برنامه‌ریزی می‌شود و همین مسأله اهمیت درست بودن آن را روشن می‌کند.

فرماندار چالوس ادامه داد: در ابتدای سرشماری، برخی شهرستان‌های همجوار سعی داشتند جمعیت خوش‌نشین را به حساب جمعیت خود وارد کنند، این کار موجب ایجاد آمار غلط در سرشماری شده با اعتراض از سوی بنده و مسئولان چالوس مواجه شد.

زندی در ادامه تصریح کرد: اگر آمار ناشی از سرشماری غلط باشد، دولت با چالش روبرو می‌شود و این مسئولیت ما بر اجرای درست این مرحله را بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: آمارهایی که از سرشماری به دست آمده است خام بوده نیاز به بررسی در مرکز آمار دارد و پس از این کار در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

فرماندار چالوس در پایان ضمن تشکر از عوامل اجرایی سرشماری گفت: مسئولیت شرعی و قانونی درستی کار بر عهده سرشمار بود و خوشبختانه راستی‌آزمایی‌های انجام شده آمارهای دریافتی را تأیید می‌کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.