تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
تفاهم‌نامه کلاردشت و دانشگاه مازندران امضا شد

سند آمایش سرزمینی؛ طرح پیشرفت گردشگری کلاردشت و الگویی برای تمام شهرستان‌ها

با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، فرماندار، شهردار و سایر مسئولان کلاردشت تفاهم‌نامه‌ای با هدف توسعه همکاری‌های تحقیقات کاربردی و تدوین برنامه‌های توسعه شهرستان کلاردشت امضا شد.

به گزارش چالوس ما، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در حاشیه امضا تفاهم‌نامه همکاری بین مسئولان شهرستان کلاردشت و دانشگاه مازندران اظهار کرد: این تفاهم‌نامه برای نخستین بار در یکی از شهرستان‌های مازندران در کلاردشت امضا شده است.

محمدحسین فاطمی به گردشگرپذیر بودن کلاردشت اشاره کرد و افزود: این مسأله ظرفیت مناسبی برای همکاری فراهم می‌کند، در این تفاهم‌نامه سند آمایش سرزمینی تنظیم و برای همکاری در زمینه‎‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی و یافتن الگویی مناسب در جذب گردشگر و پیشرفت منطقه برنامه‌ریزی شده است.

در ادامه این جلسه نیز فرماندار کلاردشت گفت : با توجه به اینکه کلاردشت قطب گردشگری است، باید تمام مسائل آن هدفمند و در راستای توسعه شهرستان باشد و با تنظیم دقیق این سند آمایش، بستری مناسب برای جذب گردشگران و استفاده درست از ظرفیت‌ها و امکانات منطقه انجام شود.

ایوب صالحی ادامه داد: کلاردشت با داشتن موقعیت و آب و هوایی استثنایی یکی از بی‌نظیر ترین مناطق دنیا است و در سال بیش از ۲ میلیون نفر از گردشگران داخلی و خارجی از این شهرستان دیدن می‌کنند.

وی از میزان امکانات گردشگری کلاردشت انتقاد کرد و یادآور شد: امکانات این شهرستان محلی است، اما بازدهی ملی و کشوری دارد و به همین دلیل باید مسئولان استانی و کشوری نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

شهردار کلاردشت نیز به بیان اهداف تنظیم سند آمایش سرزمینی کلاردشت پرداخت و ادامه داد: تنظیم این سند باید طوری باشد که دیگر مرزی بین روستا و شهر وجود نداشته باشد تا با داشتن پتانسیل خوب گردشگری به پیشرفت منطقه کمک شود.

اسحاق تونی با بیان اینکه این سند در نهایت به سود شهروندان کلاردشت است، گفت: این تفاهم‌نامه با فراهم کردن امکانات مناسب و بستری خوب برای جذب گردشگر و برنامه‌ریزی برای ماندگاری آنها در منطقه، موجب رونق اقتصادی، گردشگری، علمی و فرهنگی شهرستان می‌شود و این حق مردم با فرهنگ کلاردشت است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.