تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۵۹ ق.ظ
فاقددیدگاه
مدیر جهاد کشاورزی چالوس خبر داد

کمک بلاعوض ۴ میلیاردی به باغداران چالوس/خسارت برف به ۳۰۰ هکتار باغ کیوی

مدیر جهاد کشاورزی چالوس گفت: تاکنون 4 میلیارد و 180 میلیون ریال کمک بلاعوض به 364 نفر از باغداران چالوس پرداخت شده است و این پرداخت‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش چالوس ما، به نقل از بلاغ، یزدانقلی خزایی پول در گفت‌وگویی با اشاره به تدابیر دولت برای جبران خسارت‌های ناشی از برف به باغدارران شمال کشور اظهار کرد: در این راستا دولت میوه‌های درجه ۳ تولیدی را از باغداران خریداری کرد و به بخشی از این افراد کمک‌های بلاعوض داده شد.

وی افزود: تاکنون ۴ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به ۳۶۴ نفر از باغداران چالوس پرداخت شده است و این پرداخت‌ها ادامه خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی چالوس با بیان اینکه در برف سال جاری ۳۰۰ هکتار از باغات کیوی شهرستان آسیب دیده است، ادامه داد: برای جبران این خسارت‌ها، تسهیلات ۱۰ درصدی نیز برای رفع مشکلات باغداران در نظر گرفته شده است، البته این تسهیلات هنوز به شهرستان ابلاغ نشده است.

خزایی پول یادآور شد: تاکنون پرداخت ۳۶ میلیارد ریال تسهیلات برای شهرستان چالوس مصوب شده است، اما این میزان پاسخگوی همه خسارات نیست و به همین دلیل درخواست اعتبار مجدد کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۰۰ باغدار مرکبات برای دریافت خسارت ثبت‌نام کرده‌اند که ۵۰ درصد آنها مورد تأیید بوده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی چالوس در پایان با تأکید بر اینکه تمامی خسارت‌های برف سال ۹۲ به باغداران پرداخت شد، گفت: در مورد این خسارت دولت ۳۵ میلیارد اعتبار در نظر گرفته بود که با تلاش‌های شهرستانی این مبلغ ۴ برابر شده به ۱۳۸ میلیارد ریال رسید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.