تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۴۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

همه مشکلات کشور را به برجام گره نزنیم/ دولت در برابر مشکلات اقتصادی اقدام عملی کند

امام جمعه چالوس با تأکید بر اینکه گره زدن همه امورات کشور به مسئله برجام مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: طرح اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت وضعیت اقتصادی کشور از مشکلاتی که دارد، است.

به گزارش چالوس ما، حجت الاسلام محمدمهدی راشدي در خطبه‌های نناز جمعه این هفته چالوس ضمن تسليت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حركت دسته‌هاي سوگواري از برنلنه‌های خوب امسال بود که امیدواریم به صورت يك سنت درآمده هر ساله انجام شود.

وی با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه‌های علمیه افزود: حوزه‌هاي علميه سنگربان دين و اعتقادات مردم در طول تاريخ است، خانواده‌ها و مردم متدينی که دغدغه دينداري و حفظ روحيه ديني و اعتقادي فرزندانشان را دارند، براي تقويت حوزه‌هاي علميه به مدارس علمي ديني كمك كنند.

امام جمعه چالوس روز ١٤ اسفند سالروز تاسيس كميته امداد امام خميني (ره)  یادآور شد: حمايت از محرومين و مستمندان در اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و انقلاب اسلامي نیز با هدف حمایت از اقشار ضعيف و محروم بوجود امده است و همانگونه که امام راحل فرمود، انقلاب ما انقلاب محرومين است و وظيفه اصلي حكومت و مردم اين است كه به فكر اين قشر باشند.

راشدی تصریح کرد: اينكه بعد از ٢٠ روز از پيروزي انقلاب اسلامي، اولين نهاد انقلابي كه تاسيس شد كميته امداد است، به معناي آن است که باید در مسیر رفع محروميت جامعه حرکت كنند و به ویژه در این ایام پايان سال و آستانه سال نو، بايد در زندگي اقشار محروم تغييري پيدا شود و شادي و خوشحالي در انها فراهم شود.

وی به وضعیت نابسامان اقتصادی جامعه اشاره کرد و افزود: هر چند كه وضعيت كسب و کار نگران كننده بوده بيکاري جوانان و درآمد ناچيز به خاطر ركود، احساس نااميدي در مردم بوجود اورده است، و با وجود تلاش دولت برای مهار تورم و  گسترش گراني، اما فعاليت‌هاي اقتصادي ضعيف شده است.

امام جمعه چالوس تاکید کرد:  فسادهاي مالي، اختلاس‌ها، حقوق‌ها و املاك نجومي و نیز برخورد نکردن با مفاسد مالی و اقتصادی، نگرانی و ناامیدی مردم را بیشتر می‌کند، البته برخی رسانه‌ها و فضای مجازی نیز به این نگرانی دامن می‌زنند.

راشدی با انتقاد از شفاف نبودن اقدامات دولت در حل مشکلات اقتصادی مردم گفت: مردم انتظار دارند به جای شعار دادن بدون پشتوانه، اقدام و عمل ببینند، و باید دید با وجود همه تاکیدها و فریادهای مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و اقدام عملی، مسئولان چه کرده و چه تدبیری اندیشیده‌اند؟

وی اظهار کرد: به‌جای اینکه کشور را به بازاری برای جذب سرمایه‌های خارجی تبدیل کنیم، باید برای جذب بازارهای خارجی به ویژه کشورهای منطقه فعالیت کنیم.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه برجام یک سند و قرارداد بین‌المللی است، ادامه داد: مانند برخی افراد نمی‌گوییم برجام هیچ اثری نداشته است، اما باید دید در مقابل بدعهدی‌های آمریکا چه اقدامی کردیم.

راشدی با تأکید بر اینکه گره زدن همه امورات کشور به مسئله برجام مشکلی را حل نمی‌کند، گفت: طرح اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت وضعیت اقتصادی کشور از مشکلاتی که دارد، است و باید با تکیه بر تولید و توانمندی‌های داخلی و استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های خودمان این شعار را تحقق بخشیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.