تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۴:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرواز موفقیت‌آمیز پهپاد هیبریدی عمودپرواز +عکس

کمپانی استرالیایی کربونیکس پهپاد هیبریدی عمود پروازی که از جنس کامپوزیت ساخته شده برای اولین بار در استرالیا تست کرد و این پهپاد توانست بیش از دو ساعت پرواز کند.

به گزارش چالوس ما، کمپانی استرالیایی کربونیکس پهپاد هیبریدی عمود پروازی که از جنس کامپوزیت ساخته شده برای اولین بار در استرالیا تست کرد و این پهپاد توانست بیش از دو ساعت پرواز کند.

پرواز موفقیت‌آمیز پهپاد هیبریدی عمودپرواز

به نقل از نیواطلس، طول بالهای این پهپاد که نام آن “وولانتی” است حدود ۲٫۷ متر  و طول بدنه ۱٫۹۵ متر بوده و با نیروی برق می‌تواند بیش از دو ساعت پرواز داشته باشد. در صورتی که وولانتی از سوخت فسیلی برای پرواز استفاده کند، زمان پرواز آن تا هفت ساعت افزایش می‌یابد.

سرعت این پهپاد هیبریدی ۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

پرواز موفقیت‌آمیز پهپاد هیبریدی عمودپرواز

طرح ظاهری این پهپاد به پهپادهای معمول شباهت کمتری دارد و سازندگان آن تلاش می‌کنند استانداردهای آن را علاوه بر استفاده‌های شخصی به کاربردهای نظامی نزدیک کنند.

در حال حاضر هیچ استاندارد مشخصی برای تولید پهپادها وجود ندارد و سازندگان طرح‌های مختلفی را آزمایش می‌کنند.

پرواز موفقیت‌آمیز پهپاد هیبریدی عمودپرواز

در حالتی که این پهپاد با انرژی الکتریکی پرواز می‌کند می‌تواند حدود ۲ کیلوگرم بار را حمل کند که این میزان در زمان استفاده از موتور بنزینی به ۶ کیلوگرم می‌رسد.

این پهپاد با قیمت ۷۶ هزار دلار به بازار عرضه شده است و مقامات کربونیکس اعلام کرده‌اند که برای بهبود عملکرد این پهپادها همچنان تلاش خواهند کرد.

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.