تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۷:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

این کشورها می‌خواهند در ایران بانک بزنند!

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: کشورهای استرالیا، ترکیه و سوئیس متقاضی افتتاح بانک در منطقه آزاد انزلی هستند که هنوز مجوز افتتاح شعب بانک‌های CD، رنو و رویال توسط بانک مرکزی در این منطقه صادر نشده است.

به گزارش چالوس ما، رضا مسرور امروز در همایش نقش مناطق آزاد در اقتصاد مقاومتی پس از برجام با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری در این منطقه در یکسال اخیر افزایش یافته است، گفت: جذب سرمایه‌گذاری در این منطقه از حیث ارزش ۵۴ درصد و از لحاظ تعداد ۳۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی افزود: در یکسال گذشته ۶۹ پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی جذب شده که ارزش آن معادل ۲ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان بوده است.
وی بیان داشت: صادرات کالاهای تولیدی در منطقه انزلی در سال ۹۱ حدود ۴۴۰ هزار دلار بود که در ۱۱ ماهه سال ۹۵ به ۴۹ میلیون دلار افزایش یافته است.

مسرور همچنین به افزایش صادرات مجدد در منطقه انزلی اشاره کرد و گفت: در صادرات مجدد ۳۱ درصد رشد حاصل شده است و ارزش صادرات مجدد در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۵ معادل ۲۷۵ میلیون دلار بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳ بانک خارجی تقاضای افتتاح شعبه در منطقه آزاد انزلی را داده‌اند، گفت: بانک CD استرالیا، بانک رنو ترکیه و رویال بانک سوئیس از بانک‌هایی بوده‌اند که تقاضای افتتاح شعبه در این منطقه آزاد را داده‌اند و امیدواریم که هرچه زودتر بانک مرکزی مجوز افتتاح شعب این بانک‌ها را صادر کند.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.