تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه
میوه دولتی در راه بازار چالوس؛

۴۰ تن میوه با نرخ دولتی شب عید در چالوس توزیع می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی چالوس گفت: : برای تنظیم بازار در روزهای پایانی سال، ۲۰ تن مرکبات و ۲۰ تن سیب زرد به شهرستان چالوس سهمیه داده شده است.

به گزارش چالوس ما، یزدانقلی خزایی پول عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: امسال یکی از بارآورترین سال‌ها برای مرکبات شهرستان بود اما برف خسارات زیادی به این محصول وارد کرد.

وی افزود: برای تنظیم بازار در روزهای پایانی سال، ۲۰ تن مرکبات و ۲۰ تن سیب زرد به شهرستان چالوس سهمیه داده شده است اما تلاش داریم این میزان به ۳۰ تن افزایش یابد.

 

رئیس جهاد کشاورزی چالوس ادامه داد: در یک ماه گذشته فروش مرکبات چالوس افزایش یافته است و میزان زیادی از مرکبات تولیدی شهرستان به استان‌های همجوار صادر شده است.

خزایی تصریح کرد: در حال حاضر در مازندران ۴ هزار و ۵۰۰ تن ذخیره مرغ منجمد وجود دارد که قرار است با قیمت ۵۹ هزار ریال توزیع شود اما تاکنون کسی در شهرستان برای توزیع آن متقاضی نشده است.

وی در پایان به قیمت مرغ در بازار اشاره کرد و گفت: قیمت در حال حاضر ۷۵ هزار ریال و منطقی است و اگر پایین‌تر بیاید تولیدکننده ضرر می‌کند، اما اگر بالاتر رود باید تدابیری اندیشیده شود.

در ادامه رئیس اداره تعاون روستایی چالوس نیز تصریح کرد:  در پایان سال ۹۴ توزیع میوه در شهرستان ۱۲ تن از هر نوع و در سال ۹۳ این رقم   ۱۸ تن بود، اما برای امسال ۲۰ تن در نظر گرفته شده است که رقم مناسبی است.

محمدرضا ابراهیمی با بیان اینکه میوه دولتی از  ۲۵ تا ۳۰ اسفند توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: قیمت این میوه‌ها هم در زمان توزیع و بر اساس قیمت بازار تعیین می‌شود.

وی در پایان محل توزیع میوه شب عید را در شهرستان در ابتدای خیابان تختی (رادیودریا) اعلام کرد.

در پایان این جلسه تصمیم گرفته شد تا بخشی از میوه توزیعی شب عید برای دسترسی بهتر شهروندان در مرزن‌آباد توزیع شود‌.

دیدگاه خود را به ما بگویید.