تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
فرماندار چالوس اعلام کرد

جمعیت ۱۱۶ هزار نفری چالوس در سرشماری/از ابزارهای دولتی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده نشود

فرماندار چالوس با بیان اینکه در سرشماری سال 95 جمعیت چالوس ۱۱۶ هزار و ۵۴۲ نفر اعلام شده است، گفت: از این تعداد بیش از ۸۰ هزار نفر در حوزه شهری و 36 هزار نفر در بخش‌ روستایی زندگی می‌کنند.

به گزارش چالوس ما، محمدناصر زندی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان چالوس با بیان اینکه سال ۹۵ با حوادث تلخ و شیرین زیادی در کشور همراه بود، اظهار کرد: در حادثه برف آذر ماه خسارت‌هایی به باغات و کشاورزی منطقه وارد شد، علاوه بر آن ۵ نفر از عزیزانمان را از دست دادیم.

وی با اشاره به آغاز تعطیلات نوروزی افزود: ستاد خدمات سفر در ساختمان میراث فرهنگی و گردشگری راه‌اندازی شد، در این ایام ممکن است برخی سودجویان از تعطیلات سواستفاده کنند که همه دستگاه‌ها باید هوشیار باشند.

فرماندار چالوس با تأکید بر اینکه عملکرد مثبت چالوس به عنوان ورودی استان می‌تواند موجب ایجاد نگاه ویژه‌ای به این شهرستان شود، تصریح کرد: همه مدیران باید با همکاری هم بهترین خدمات را ارائه دهند و با هدایت درست مسافران، مشکل آنان را مشکل خودمان بدانیم.

این مسئول ادامه داد: با بازگشایی کمربندی نوشهر به چالوس و نیز پل مجاور تونل شهری، بخشی از بار ترافیک منطقه در ایام تعطیلات کاسته شود، بعد از تعطیلات هم زیرگذر خیابان نواب به سرعت عملیاتی می‌شود.

زندی به برگزاری دو انتخابات حساس در سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد: انتخابات ریاست جمهوری و نیز شوراهای شهر و روستا بسیار سرنوشت ساز است و مشارکت مردم و انتخاب آگاهانه آنان می‌تواند در سرنوشت کشور موثر باشد.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای ایجاد سازوکارهای اجرایی لازم برای برگزاری انتخابات سالم تمام تلاش خود را به کار گیرند، گفت: تلاش برای افزایش مشارکت مردم با عملکرد صحیح دستگاه‌های اجرایی موجب دلگرم شدن مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

فرماندار چالوس با تأکید بر برخورد با تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: نباید از ابزار دولتی برای انتخابات استفاده شود و اگر این اتفاق بیفتد با متخلف برخورد می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در سرشماری سال ۹۵ جمعیت چالوس ۱۱۶ هزار و ۵۴۲ نفر اعلام شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از ۸۰ هزار نفر در حوزه شهری و ۳۶ هزار نفر در بخش‌ روستایی زندگی می‌کنند.

زندی به کاهش تعداد نفرات شورای شهر چالوس در انتخابات ۹۶ اشاره کرد و افزود: شوراها در انتخابات شوراهای شهر چالوس با ۷ نفر و هچیرود و مرزن‌آباد ۵ نفر است، در بیشتر روستاها نیز ۳ نفر هستند.

وی در پایان گفت: یکی از اتفاقات مهم منطقه آزادسازی سواحل بود که با کمک دستگاه قضایی و پیگیری جدی رییس منابع طبیعی شهرستان این نگرانی مردم در حوزه سواحل مرتفع شد و امروز بیش از ۱۱ کیلومتر از نوار ساحلی و راههای دسترسی به آنها آزاد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.