تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۵:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

کی‌روش: ما عجله‌ای نداریم، اما قطر عجله دارد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما عجله‌ای نداریم، اما قطر برای صعود به جام جهانی عجله دارد.

به گزارش چالوس ما، کارلوس کی‌روش در نشست خبری قبل از دیدار با قطر گفت:در درجه اول خوشحال هستییم و افنخار می کنیم که اینجا حضور داریم. برای قطر آرزوی موفقیت می کنم اما ما اینجا آمدیم که امتیاز کامل را بگیریم و در جام جهانی حضور پیدا کنیم. این یک احساس خوشحالی است.

وی ادامه داد: ما بارها تکرار کردیم و تیم قطر و بازیکنان و مربیان و سیستم و طرز تفکر حاکم بر قطر را می شناسیم. بازی فردا دو قسمت است. یک قسمت بازی فردا یک قسمت هم صعود به جام جهانی.
وی افزود: ما عجله‌ای نداریم و قطر عجله دارد برای پیروزی. آنها آماده سازی خوبی داشته‌اند و مطمئنم که بهترین تیم برنده می‌شود و هر دو تیم می خواهند ببرند.
سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به سوال خبرنگار قطری درباره جو بازی فردا بعد از آن اتفاقات بازی اول تصریح کرد: اتفاقاتی که در بازی رفت افتاد، جزیی از گذشته است. ناظران و داوران گزارش خود را دادند و ۲ تیم نیز جریمه شدند و ضربه خوردند. بازی فردا دنبال کارهای جوانمردانه هستیم. در تیم حریف بازیکنانی مثل عفیف و تاباتا هستند. در تیم ما نیز جهانبخش، انصاری فرد و سردار آزمون هستند. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی با احترام کامل باشیم.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار قطری مبنی بر اینکه ، آیا برد احتمالی قطر کار ایران را برای صعود سخت خواهد کرد؟، گفت: مسلما فردا بازی سختی خواهیم داشت و هر دو تیم دنبال پیروزی هستند، اما انتظار داریم اگر شما درباره برد احتمالی صحبت می کنید از برد ایران بگویید. ما یک هدف داریم که در ۹۰ دقیقه بهترین باشیم و هر وقت اینطور بوده به پیروزی رسیدیم و از برد مطمئن بودیم.
کی روش در ادامه افزود: کسب پیروزی سرنوشت هر دو تیم را تغییر می دهد ولی امیدوارم شما درباره برد ایران صحبت کنید. ما در تیم ملی ایران همیشه یک هدف داریم و سعی می کنیم در جریان بازی بهترین تیم زمین باشیم. هر زمانی که بتوانیم این کار را انجام بدهیم، برد ما ضمانت می شود. البته فردا دو تیم خوب ایران و قطر بازی دارند و هر دو تیم، تیم های خوبی هستند.
سرمربی تیم ملی تاکید کرد: جزییات بسیار مهمی در فوتبال است که سرنوشت بازی را رقم می زند و در فوتبال تیمی که بیشتر گل بزند، برنده است. فوتبال بازی ساده ای است و اگر بخواهید برنده باشید، باید بهتر دفاع کنید و در حمله نیز بهتر باشید. فوتبال گاهی بازی عجیب و غریبی نیز هست زیرا همیشه تیم بهتر پیروز نمی شود اما اگر تمرکز خود را روی بهترین بودن بگذارید، می توانید برنده زمین را ترک کنید.
وی در ادامه اظهار داشت: صحبت کردن درباره فوتبال آسیا کار سخت و پیچیده ای است و زمان مناسبی درباره حرف زدن درباره تفاوت فوتبال آسیا و اروپا و آمریکای جنوبی نیست. در تیم های آسیایی و آفریقایی راهکارهای عمیق فوتبال اروپا دیده نمی شود و سالهای زیادی طول خواهد کشید تا سیستم رقابتی مانند کشورهای اروپایی در این کشورها ایجاد شود.
کی روش درباره وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ایران به عنوان مقتدرترین تیم آسیا در سالهای گذشته شناخته شده اما هنوز در جام جهانی یک چیزی کم داریم. علت اصلی آن این است که تجربه بازیکنان در سطح رقابتی بالا کم است. بازیکنان مطرح در اروپا و آمریکای جنوبی هر هفته یک فینال جهانی بازی می کند اما در آسیا تیم ها هر سه ماه یک بازی سنگین مانند استقلال و پرسپولیس دارند و بعد از آن بازیکنان شرایط کم فشاری دارند. در قطر نیز تیم‌هایی مانند السد و الریان وجود دارد اما پس از آن از فشار بازی ها کم می شود. در جام جهانی نیز دیدیم که بازیکنان ایران در دو بازی ابتدایی شرایط خوبی داشتند و در سطح بالایی بازی کردند اما برابر بوسنی این سطح حفظ نشد و همه چیز به سطح رقابتی بازیکنان باز می گردد.
کی‌روش درباره صحبت‌های سرمربی قطر گفت: وقتی من این گونه حرف‌ها را نزده‌ام چه صحبتی انجام بدهم؟ اگر خورخه فوساتی مربی باتجربه‌ای باشد آن حرف‌ها را به من نسبت نمی‌دهد. بنابراین من درباره این حرف‌ها هیچ نظری ندارم.
سرمربی تیم ملی گفت: در حال حاضر فقط در روزهای فیفا اردو داریم زیرا در ایران چند مطلب تغییر کرد. نزدیک به ۵۰ درصد از بازیکنان ما در اروپا حضور دارند و ما ترجیح دادیم تا بازیکنان به جای تهران مستقیما به قطر بیایند تا طراوت ذهنی و فیزیکی بازیکنان حفظ شود.
وی در خصوص اظهارات سرمربی تیم ملی قطر گفت: فوساتی درباره حرف های من که تصور می کردند در رسانه ها انجام دادند، واکنش نشان دادند. در درجه اول ایشان نباید چنین صحبتی انجام دهد زیرا بازی مهمی در راه جام جهانی داریم و هر دو تیم باید نگاهی جوانمردانه به این بازی داشته باشند. حرفهایی که ایشان باید می زدند، باید درمورد حقایقی بود که من در مورد قطر گفته بودم. من در گذشته به قطر تبریک گفتم زیرا توانسته بودند جام جهانی را به آسیا باز گردانند و این موضوع را نتیجه دستاوردهای مردم و رهبران قطر دانستم. در گذشته این موضوع را به مردم قطر تبریک گفتم و اکنون دوباره این اتفاق را تبریک می گویم.
کی روش در پایان گفت: وقتی یک مربی فوتبال مانند من با ۳۶ سال تجربه در قطر می بیند که تعداد زیادی از مربیان بین المللی با جوانان در رده های پایه کار می کند و برای پیشرفت فوتبال تلاش می کنند، تنها یک جمله بر زبان می آورد و آن نیز تشکر از آنها است. امیدوارم فوساتی حرف های من را بشنود و در نشست خبری فردا تحسین و تبریکات من را درباره فوتبال قطر و زحماتی که در عرصه بین المللی کشیدند را تکرار کند. برای فوساتی و قطر در راه صعود به جام جهانی آرزوی موفقیت می کنم زیرا مردم این کشور استحقاق فراتر از این ها را دارند ولی نه با نتیجه گرفتن فوتبال ایران، زیرا ایران فراتر هست.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.