تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

«راهیان نور» معبر وصل نسل‌ها با ارزش‌های دفاع مقدس

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: اردوهای راهیان نور معبر وصل نسل‌ها با ارزش‌های دفاع مقدس است.

به گزارش چالوس ما، سردار محمد حسین بابایی طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور معبر وصل نسل‌ها با ارزش‌های دفاع مقدس است، اظهار کرد: انتقال این ارزش‌ها با برپایی نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌ها در شهرهای مختلف اثرگذار نبوده است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد راهیان نور فناوری استفاده از ثروت عظیم دفاع مقدس، افزود: این سخن ایشان نشان می‌دهد که مسیری که تا به امروز طی کردیم خوب بوده است و باید بیشتر از این روی این حرکت عظیم فرهنگی سرمایه‌گذاری کنیم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به جمله‌ای دیگر از رهبر انقلاب که فرموده بودند جنگ ما گنج تمام نشدنی است، عنوان کرد: این گفته امام خامنه‌ای موید این امر است که این گنج لزوم به استخراج دارد.

بابایی با بیان اینکه همه ساله شاهد این موضوع هستیم که مردم نسبت به امکانات و کشش مناطق زیارتی از این اردوها استقبال می‌کنند، تصریح کرد: با وجود وضعیت اقتصادی اقشار مردم و بالا رفتن هزینه‌های سفر راهیان نور، شاهد حضور مردم هستیم.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش هزینه‌ها باز شاهد استقبال مردم هستیم، گفت: این به آن معنی است که کسانی که اهمیت موضوع را درک کردند تلاششان این است که این اتفاق بیفتد و کم کم این سرزمین نزول ملائک توسط کاروان‌های به طور کامل و به اصطلاح خودگردان و بدون حمایت دیگران توسط مردم اداره شود.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با تاکید بر لزوم معرفی و تبیین یادمان هفت تپه، بیان کرد: یادمان هفت تپه هنوز به خوبی تبیین نشده است که اگر این اتفاق بیفتد به نظر می‌رسد سال‌های آینده یکی از نقاط اصلی یادمانی نه برای استان مازندران بلکه حداقل برای نیمی از استان‌های کشور شود.

بابایی با اشاره به اهمیت هفت تپه در دوران جنگ، خاطرنشان کرد: هفت تپه در برخی از عملیات‌ها مقر پشتیبانی اصلی بوده که روزی ۲۵ هزار نفر پشتیبانی می‌شدند و بخش عظیمی از جبهه را در بحث تغذیه رزمندگان پشتیبانی می‌کرد.

وی در پایان گفت: بمباران‌های منطقه هفت تپه نشان دهنده این موضوع است که منطقه نقطه اثرگذاری بوده است که از استان‌های زیادی در این مقر شهید دادیم.

 

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.