تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

سپاه پرچم‌دار فرهنگ ایثار و شهادت است/ راهیان نور گنجینه ناتمام فرهنگی کشور

دادستان مرکز مازندران سپاه پاسداران را پرچم‌دار فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: راهیان نور گنجینه ناتمام فرهنگی کشور است.

به گزارش چالوس ما، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری طی گفت‌وگویی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص راهیان نور، اظهار کرد: این سفر معنوی یک گنجینه بی‌پایان است و ما باید از این ذخیره به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی ضمن تشکر از زحمت‌کشان برپایی این اردوها، افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که در حوزه راهیان نور انجام می‌دهند و مشارکت و همراهی که دستگاه‌های متولی امر دارند، هنوز نتوانستیم آن جایگاه اصلی را پیدا کنیم و آن استفاده‌ای را که می‌بایست از این معدن و ذخیره مهم داشته باشیم.

دادستان مرکز مازندران با بیان اینکه این مناطق می‌تواند برای تحول انسان در درون و بیرون اثرگذار باشد، تصریح کرد: انسان تا در این شرایط قرار نگیرد و در یک محیطی که سرشار از معنویت و آکنده از یاد و خاطره رزمندگان و مردان خدا باشد قرار نگیرد نمی‌تواند معنا و مفهوم بلند «حول حالنا الی احسن الحال» درک کند.

جعفری با تأکید بر اینکه این سرزمین انسان را به خدا نزدیک می‌کند و جوانان ما را با مفاهیم بلند ایثار و شهادت و عشق به اهل‌بیت و ارزش‌های دفاع مقدس آشنا می‌کند، خاطرنشان کرد: محصولات فرهنگی و معنوی دفاع مقدس واقعاً بی‌پایان است و باید مدیریت به‌گونه‌ای باشد که ما بتوانیم حداکثر استفاده را ذخیرگان بزرگ معنوی کنیم.

وی به تلاش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: سپاه پرچم‌دار این قضیه است و تلاش‌های خوبی هم انجام داده است مجموعه دولت و دستگاه‌های اجرایی که نقش پشتیبانی را دارند ب آن‌طوری که باید پشتیبانی می‌کردند، نکردند و یک ضعف‌هایی ما مشاهده می‌کنیم.

دادستان مرکز مازندران در پایان تأکید کرد: توقع و انتظاری که به نظر می‌رسد بهجا ،حضور مسؤولان و مدیران دولتی است که نقش پشتیبانی برنامه عظیم راهیان نور را دارند، اگر بیایند و از نزدیک فضا را ببینند و در این فضا قرار بگیرند خیلی می‌تواند نقش پشتیبانی و کمک آن‌ها مؤثرتر باشد.

 

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.