تاریخ انتشار :جمعه ۴ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۳:۲۶ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

مسئولان گاهی به مطالبات رهبری درست عمل نمی‌کنند

امام چالوس گفت: مردم با اعتماد کامل به رهبر معظم انقلاب به فرمايشات ایشان پایبندی کامل دارند، اما گاهی مسئولان به مطالبات و هدايت‌هاي مقام معظم رهبری به درستي عمل نمي‌كنند.

به گزارش چالوس ما،به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدي در خطبه‌های نمازجمعه چالوس با تبريك فرا رسیدن سال جدید و نیز حلول ماه رجب اظهار کرد: در ماه رجب شب لیله‌الرغائب وجود دارد که مواهب زیادی دارد و شب به دست آوردن آرزوها و استجابت دعا است.

وی با اشاره به پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب اسلامي و سخنراني مهم ايشان در جوار حرم رضوي (ع) و نام گذاري سال بعنوان اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال تصریح کرد: ایشان بر همه مسائل كشور احاطه کامل دارند و نيازهاي كشور و نظام و مردم را می‌شناسند و بر همین اساس با این نام‌گذاري در حقيقت نقشه راهي را براي مردم و مسئولان ترسیم کرده‌اند.

امام جمعه چالوس خاطرنشان کرد: مردم با اعتماد کامل به رهبر معظم انقلاب به فرمايشات ایشان پایبندی کامل دارند، اما گاهی مسئولان با فاصله بسياري از مردم حركت مي‌كنند و به مطالبات و هدايت‌هاي مقام معظم رهبری به درستي عمل نمي‌كنند.

راشدی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز کشور، مشكل اقتصادي است، تأکید کرد: تلخي مشكلات معيشتي در كام مردم حس مي‌شود و این مسأله‌ای است که مقام معظم رهبری آن را درک کرده و بر اساس آن شعار سال را انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات در سال جاری ادامه داد: وظیفه مردم در این انتخابات علاوه بر حضور گسترده در پاي صندوق‌هاي رأي، هم انتخاب افراد واجد شرايط و بسيار مهم و سرنوشت‌ساز است، زیرا باید انتخابي كنند كه بعدا پشيمان نشوند.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه دشمنان ما در مقابله با جمهوري اسلامي اميدی به استفاده از ابزار نظامي ندارند، گفت: امروز دشمنان تنها نقطه ضعف کشور ما را در مسائل اقتصادي مي‌بينند و مقام معظم رهبري نیز بر همين اساس در هشت سال گذشته عناوين سال را با موضوعات اقتصادي اعلام مي‌كنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مسئولان و مديران كشور بايد معتقد به سياستگذاري حكيم و آگاه كشور باشند و در عمل نیز بايد توانمند و پر تحرك و انقلابي باشند.

وی با تأکید بر اینکه گره اصلي مشكلات كشور در سه چيز است، ركود، توليد و اشتغال، تصریح کرد: براي حل مشكل اقتصادي بايد توليد ملي و داخلي را ارتقا داد و از مصرف كالاهاي خارجي كه مشابه آنها در داخل توليد مي‌شود پرهيز كرد و نیز از نيروهاي جوان، فعال، خلاق و كارآمد استفاده كرد.

امام جمعه چالوس تصریح کرد: اگر مسئولان به توليد داخل توجه كنند و از ورود بی‌رویه كالاهاي مشابه خارجي جلوگیری کرده ورود آن را به منزله حرام شرعي و قانون تلقي كنند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور برطرف می‌شود.

راشدی ادامه داد: بخش‌هاي توليدی نیز باید بر تولید كالاهاي داخلي با كيفيت مرغوب تلاش كنند و دولت هم با حمایت خود از بخش هاي خصوصي و توليد داخلي، از نيروهاي خلاق و جوان و پر تحرك استفاده كند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.