تاریخ انتشار :جمعه ۴ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۳:۱۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

علت ۶۰ درصد واژگونی‌ها خستگی و خواب‌آلودگی است

رئیس پلیس راهور ایلام گفت: علت 60 درصد تصادفات رانندگی واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی است لذا از مسافران و گردشگران استان درخواست داریم در حین سفر حتما در بین راه استراحت کافی کنند بعد به سفر خود ادامه دهند.

به گزارش چالوس ما، سرهنگ «محسن ناصری» با تبریک سال نو به نوروزبانان بی نوروز، اظهار کرد: پلیس به معنای واقعی کلمه نوروز بانان بی نوروز هستند و در این ایام از سفر و گردشگری خود و خانواده می‌گذرند و ۲۴ ساعته  در حال خدمت بی منت مردم هستند.

وی با بیان اینکه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته با طرح نوروزی، پلیس راهور فعالیت خود را به صورت ویژه برای ایجاد جاده‌های امن، مطلوب و کم ترافیک برای مسافران و گردشگران استان آغاز کرده است افزود: بدون تعارف برخورد قاطع با تخلفات رانندگی در دستور کار است و در ایام نوروز با کسی تعارف نداریم.
ناصری ادامه داد: در این ایام برای خودروهای قانون شکن و متخلف ۲ و هزار ۵۰۰ برگ جریمه و برای ۵۳۰ متوسیکلت سوار بدون کلاه ایمنی برگ جریمه صادر شده و هدف از این اقدام جلوگری از حادثه ناگوار و کاهش تصادفات بوده است.
رئیس پلیس راهور استان ایلام با اشاره به اینکه از زمان شروع طرح نوروزی پلیس راهور ۵۲ افزایش توقیف موتورسیکلت و ۴۲ درصد افزایش توقیف خودرو داشته‌ایم تصریح کرد: در این ایام تیم‌های تست اعتیاد و مواد مخدر و روان‌گران در سطح معابر و جاده‌های استا مستقر است و رانندگانی که مواد روانگردان، الکلی و مخدر استفاده کرده باشند خودرو آنها توقیف و تحویل مراجع قضایی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ۸ دستگاه دوربین در سطح شهر ایلام نصب شده و به صورت انلاین کنترل ترافیک صورت میگیرد افزود: با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون گره ترافیکی خاصی در شهر ایلام و دیگر شهرهای استان شاهد نبوده‌ایم.
ناصری با تاکید بر اینکه توقیف ۷۲ ساعته در انتظار رانندگان متخلف است خاطرنشان کرد: در ایام نوزو ۴۳ دستگاه سواری و ۵۸ دستگاه متورسیکلت متخلف به مدت ۷۲ ساعت توقیف شده‌اند.
وی برخورد جدی با صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی رااز اولویت‌های پلیس راهو دانست و افزود: استفادده از تلفن همراه در موقع رانندگی کاملا حواس راننده را پرت میکند لذا ۱۰۰ هزار تومان جریمه و درج سه نمره منفی در گواهینامه شخص در انتظار کسانی است که در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده کنند.
رئیس پلیس راهور استان ایلام با بیان اینکه پیشگیری از وقوع تصادف اولویت پلیس راهور استان است و در این راستا از هیچ کوششی با همکاری دیگر دستگاه و رسانه‌های دریغ نخواهیم کرد گفت:در یک سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۸۱ خودرو در استان شماره گذاری شدند و ۶ هزار انواع گواهینامه صادر شده است و طی سال گذشته ۶۱۱ خودرو و ۴۱۱ موتورسیکلت از چرخه ناوگان حمل و نقل خارج شدند.
ناصری خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۳۷۵ دستگاه وسیله نقلیه به علت داشتن خلافی بیش از یک میلیون تومان و داشتن شکایات توقیف و روانه پارکینگ شده‌اند.
رئیس پلیس راهور استان ایلام تصریح کرد: طی سال گذشته ۴۳ گواهینامه که بیش از ۳۰ نمره منفی داشته‌اند به مدت ۳، ۶ و حتی ۱۲ ماه ضبط و راننده از رانندگی محرم شده است.
وی با تاکید بر اینکه علت ۶۰ درصد تصادفات رانندگی واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی است تصریح کرد: از مسافران و گردشگران استان درخواست داریم در حین سفر حتما در بین راه استراحت کافی کنند بعد به سفر خود ادامه دهند.
وی اضافه کرد: در ایام نوروز در بین رانندگان اقلام فرهنگی، بروشور برای کاهش تصادفات توزیع شده است.
مسافران و گردشگران از عجله در رانندگی پرهیز کنند
در ادامه سرگرد «اکبر حاتمی‌نیا» مسئول فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان ایلام نیز اظهار کرد: پلیس راهور با تمام توان در خدمت مردم بوده و همه تدابیر لازم برای کاهش ترافیک و حوادث رانندگی در سطح استان دیده شده است.
وی افزود: در ایام نوروز از توان همیاران پلیس برای کاهش تصادفات بهره‌گیری می‌شود و در این زمینه ۶۰ هزار دانش‌آموز در استان آموزش ترافیکی داده شده‌اند.
حاتمی‌نیا خاطرنشان کرد: در ایام نوروز گشت محسوس و نامحسوس در سطح شهرهای استان مستقر هستند و در صورت مشاده کوچکترین تخلف رانندگی برخورد قاطع و قانونی می‌کنند.
مسئول کنترل ترافیک پلس راهور ایلام تصریح کرد: از مسافران و گردشگران استان درخواست داریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از عجله و شتاب نوروزی سالم و خاطره انگیز برای خود و خانواده رقم بزنند.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.