تاریخ انتشار :شنبه ۵ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۵:۲۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

در سفر مراقب تغذیه و آب سالم باشید

بهمن خدادادیان با بیان اینکه مهم ترین مسئله در سفر داشتن تغذیه سالم و استفاده از آب سالم است، گفت: افراد باید در سفر دقت داشته باشند که حتما از آب لوله کشی و یا آب معدنی استفاده کنند.

به گزارش چالوس ما، بهمن خدادادیان با بیان اینکه مهم ترین مسئله در سفر داشتن تغذیه سالم و استفاده از آب سالم است، گفت: افراد باید در سفر دقت داشته باشند که حتما از آب لوله کشی و یا آب معدنی استفاده کنند.

وی افزود: شاید در نگاه اول آب رودخانه ها و چشمه ها شفاف و تمیز به نظر برسد اما سلامت اینگونه آب ها هرگز تایید نمی شود زیرا این احتمال وجود دارد که در بالادست رودخانه و چشمه منبع آلودگی وجود داشته باشد.

این کارشناس بهداشت توصیه کرد: افراد از ابتدای سفر آب همراه خود داشته باشند که مجبور به استفاده از آب های آزاد در طبیعت نشوند.

وی در خصوص مصرف میوه و سبزیجات خام در سفر توصیه کرد: افراد حتما این مواد را با آب سالم شسته و  ضدعفونی کرده و سپس مصرف کنند.

خدادادیان در خصوص استفاده از غذای رستورانهای بین راهی هشدار داد و افزود: افراد باید از اماکن معتبر اقدام به تهیه غذا کنند و حتما پیش از سرو غذا از روی مشخصات ظاهری مانند رنگ و بو و سپس طعم غذا تا حدی از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرده و ترجیحا غذای گرم مصرف کنند.

این کارشناس بهداشت خاطرنشان کرد: افراد در صورت استفاده از غذاهای کنسروی باید آنها را به مدت ۱۵ دقیقه در آب جوش بجوشانند.

خدادادیان تاکید کرد: افراد در طول مسیر باید از لبنیات پاستوریزه استفاده کنند .

وی با اشاره به وجود برخی بیماری های مشترک میان انسان و دام، تاکید کرد: افراد با رفتن به دل طبیعت باید از دست زدن به حیوانات به ویژه پرندگان اجتناب کنند و در این زمینه مراقب کودکان باشند.

این کارشناس بهداشت همچنین توصیه کرد: افراد پیش از سفر جعبه کمک های اولیه شامل باند پانسمان، بتادین، تتراسایکلین و برخی آنتی بیوتیک ها را همراه داشته تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند.

خدادادیان در پایان بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نیز تاکید و از رانندگان خواست تا به هیچ عنوان در حالت خواب آلودگی رانندگی نکنند و بعد از هر ۱٫۵  ساعت رانندگی حتما ۱۰ دقیقه توقف کرده و استراحت داشته باشند.

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.