تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران:

۵۸۰ شغل در روستاهای مازندران به وجود آمد

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران گفت: میزان اشتغال به وجود آمده در روستاها در سال گذشته مناسب بود و بیش از 580 شغل به وجود آمد.

عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار چالوس ما، اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ظرفیت‌های اقتصادی روستاهای مازندران شناسایی شد و بیش از ۸۰۰ طرح به این اداره کل ارائه شد.

وی ادامه داد: این طرح‌های اقتصادی در زمینه‌های مختلفی مانند مشاغل خانگی، پرورش گل و گیاه، قارچف دامپروری، صنایع تبدیلی و گردشگری بوده است که بسیاری از آنها با معرفی به بانک از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات برخوردار شدند.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران تصریح کرد: میزان اشتغال به وجود آمده در روستاها در سال گذشته مناسب بود و بیش از ۵۸۰ شغل به وجود آمد، البته در یک مورد در روستای ورازان نور بیش از ۱۵۰ شغل خیاطی به وجود آمد و موجب مهاجرت معکوس شد.

عبدی با تأکید بر لزوم افزایش تسهیلات مشاغل روستایی در سال ۹۶ اظهار کرد: تلاش ما حفظ و افزایش جمعیت روستایی استان در سال جاری است و با توجه به مواهب خدادادی روستاهای مازندران این ظرفیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه مهاجرت معکوس یکی از اهداف اداره کل امور روستایی است، خاطرنشان کرد: با افزایش طرح‌های اشتغالزایی، اقتصاد پایدار و به دنبال آن توسعه پایدار در روستاها پدید می‌آید.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران به ظرفیت بالای بوم‌گردی در رویتاهای مازندران اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون بیش از ۵۴ مجوز بومگردی در روستاهای استان صادر شده است و در آن واحدهای مسکونی بلااستفاده برای استفاده گردشگران آماده شده است.

این مسئول در پایان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر از روستاهای مازندران بازدید کردند، ظرفیت گردشگری خوبی در روستاهای استان وجود دارد و هدف اصلی ما ایجاد یک ظرفیت اقتصادی از گردشگری روستایی و بوم‌گردی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.