تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۱:۵۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۰ بازی عالی برای بازی خورها در نوروز

به مناسبت عید نوروز فهرستی از بهترین بازی ها را تهیه کرده ایم که می توانید در طول روزهای تعطیلات، آن ها را بازی کنید و لذت ببرید.

به گزارش چالوس ما، کسری کریمی طار: به مناسبت عید نوروز فهرستی از بهترین بازی ها را تهیه کرده ایم که می توانید در طول روزهای تعطیلات، آن ها را بازی کنید و لذت ببرید. سعی کرده ایم نام هیچ پلتفرمی در این فهرست از قلم نیفتد، هر چند «ایکس باکس وان» به دلیل کمبود بازی های انحصاری نسبت به «پلی استیشن ۴»، نماینده های کمتری در این فهرست دارد. این بازی ها در روزهای تعطیل نوروز ۹۶ می توانند گزینه های خوبی برای خوش گذرانی و سرگرمی باشند.

۱٫ Yakuza
مافیا از نوع شرقی
10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
۱۱ سال پیش اولین نسخه سری بازی «یاکوزا» برای «پلی استیشن ۲» عرضه شد؛ عنوانی که داستان یکی از سربازان یاکوزا به نام «کازوما» روایت می کرد که در پی اتفاقاتی سال ها به زندان می افتد و پس از بازگشت می فهمد دوست صمیمی اش از او سوءاستفاده کرده است. این سری بازی از همان ابتدا به محبوبیتی بی نظیر در ژاپن رسید؛ طوری که بیشتر بازی های این مجموعه تنها در همین کشور عرضه شدند، اما حالا فرصتی پیش آمده تا دوستداران بازی های اکشن نسخه پیش درآمد این سری را به زبان انگلیسی تجربه کنند. با وجود پیچیده بودن روابط داستانی در بازی، شروع بازی در ابتدای کار به کندی پیشرفت می کند ولی کم کم جلوه جذاب تری به خود می گیرد.
•    PS4: 59.99$
•    PS3: 59.99$

۲- Rezident Evil: Biohazard
بازگشت به دوران وحشت

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
بهترین بازی برای دوستداران ژانر وحشت. معجون جدید کمپانی «کپکام» نه تنها دستخوش تغیرات مثبت در گیم پلی شده، بلکه داستان روان و فضاسازی متفاوت، از آن یکی از برترین بازی های ترسناک سال های اخیر را ساخته است. اگر از دوربین فاکتور بگیریم، به طور کلی این قسمتشباهت های زیادی به شماره نخست دارد، مخصوصا تمرکز روی پازل های محیطی، کمبود منابع مانند تیر و گیاهان مخصوص خط سلامت شخصیت. البته کاربران نباید فراموش کنند که این بازی شوک های ناگهانی بسیاری دارد و قطعا در طول تجربه کردن آن بارها غافلگیر خواهندشد.
•    PS4: 59.99$
•    Xbox Once: 59.99$
•    PC: 59.99$

۳- Shadow Tactics: Blades of the Shogun
میراث کماندوز

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
سال ها پیش بازی «کماندوز» (Commamdos) محبوبیت بازی های استراتژی مخفی کاری (stealth- oriented RTS) را به بالاترین حد ممکن رساند. برخلاف دیگر بازی های استراتژی که روی نبردهای عظیم و درگیر شدن دو جبهه مبارزه با یکدیگر تمرکز دارند، در این سبک بازی ها، کاربر کنترل یک نفر یا تیمی کوچک را برعهده می گرد و باید با کمترین درگیری مستقیم، به اهداف خود برسد. بازی «تاکتیک های پنهان» در حقیقت دنباله روی راه بازی هایی مانند «کماندوز» و «دسپرادوس» (Desperados) است که از قضا در فهرست عناوین محبوب گیمرها قرار می گیرد. کاربر باید کنترل یک گروه زبده چهارنفره متشکل از یک نینجا، جاسوس، دزد و تیرانداز را بر عهده بگیرد.
•    PC: 39.99$

۴- Le Parker: Sous Chef Extraordinaire
وقتی ماریو آشپز می شود

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
اگر نسخه جدید «ماریو» (برای موبایل) نتوانسته شما را راضی کند، حتما سری به اپ استور بزندی و بازی «Le Parker» را  دانلود کنید. این عنوان پلتفرم به شدت به بازی های هم سبک خودش وفادار است، مخصوصا نسخه های اصلی ماریو. داستان بازی درباره آشپزی است که می تواند بهترین کیک دنیا را درست کند، هر چند وقتی پادشاه حمله می کند و دستور پخت او به همراه پرنسس را می دزدد، آشپز راهی سفری خطرناک می شود. نه تنها داستان، بلکه گیم پلی Le Parker شباهت زیادی به ماریوهای کلاسیک دارد. حتی برای وفاداری بیشتر، سازندگان از سبک بصری پیکسل آرت بهره برده اند، اگرچه محیط بازی جزییات زیادی دارد. این بازی به آن هایی توصیه می شود که مدت هاست چشم انتظار یک پلتفرمر کلاسیک سخت هستند.
•    iOS: 2.99$

۵- The Last Guardian
ماجراهای پسرک و غول

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
پس از گذشت ۱۰ سال، بالاخره آخرین بازی «فومیتو اوئدا» عرضه شد؛ آن هم عرضه ای آبرومند تا کاربران خیلی زود فراموش کنند که بیش از یک دهه برای این تجربه صبر کرده اند. این بازی کاملا مناسب دوستدارن اوئدا و بازی های قبلی او یعنی «ایکو» و «سایه کلاسوس» است؛ مخصوصا اولی که نقاط مشترک زیادی با «آخرین نگهبان» دارد. این بازی، مانند «ایکو» در قلعه ای بزرگ جریان دارد که باید به هرماه شخصیت «تریکو» – که هیولایی عظیم است- از آن فرار کنید. تنها تفاوت بزرگ بین این دو اثر در شخصیت دوم خلاصه می شود. در حالی که بازی ایکو کاربر را مجبور می کرد همیشه از شخصیت «یوردا» مراقبت و به او کمک کنید، در این جا تریکو است که به عنوان حلال مشکلات ظاهر می شود.
•    PS4: 59.99$

۶- Mother Russia Bleeds
از روسیه با مشت

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
اگر از بیشتر گیمرهای قدیمی که در مورد بازی محبوب شان بپرسید، بیشترشان  از «Streets of Rage» یا همان «شورش در شهر» یاد می کنند. حالا پس از گذشت سال ها استودیو مستقل «Le Cartel» عنوانی ساخته که با وجود مشکلاتش به شدت به «شورش در شهر» وفادار است. این بازی دو بعدی درباره چهار زندانی دوران شوروی است که علیه دولت مبارزه می کنند. از نکات جالب «MRB» امکان بازی چهار نفر به صورت همزمان است. دیگر ویژگی بازی استفاده از سلاح گرم در بعضی مراحل است، هر چند MRB گاهی اوقات از منظر سختی از بازی های کلاسیک این سبک هم پیشی می گیرد.
•    PC: 14.99$
•    PS4: 14.99$

۷- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
قیام لینک

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
«نفس وحشت» جدیدترین نسخه از سری بازی های «زلدا» است که پس از غیبتی چندساله در اختیار مخاطبان «نینتندو» قرار خواهدگرفت. این سری بازی که به نوعی پدر ژانر اکشن/ ادونچر است، در آخرین نسخه تغییرات زیادی داشته؛ از نوع روایت داستانی که حالا شباهت بیشتری به آثار روز دارد تا جهان بسیار عظیم، سیستم مبارزات جذاب و در عین حال نسبتا پیچیده و در نهایت ویژگی های متنوع گیم پلی که آن را در سطح بالاتری نسبت به بیشتر عناوین اکشن/ ادونچر چند سال اخیر قرار می دهد. گرافیک بازی از هر زمانی زیباتر است و باید سازندگان این عنوان را آن هم روی کنسول هایی مثل «Wii U» و «سوییچ» تحسین کرد.
•    Nintendo Switch: 59.99$
•    Wii u: 59.99 $

۸- Gears of War 4
پسر کو ندارد نشان از پدر

10 بازی عالی برای بازی خورها در نوروز
سری «گیرز» به لطف همه گیر شدن «ایکس باکس ۳۶۰» در ایران، محبوبیت بالایی در بین گیمرها دارد. پس از سال ها غیبت و عرضه نسخه ضعیفی همچون«Judgment»، حالا بار دیگر «گیرز» به گود رقابت بازگشته است. با عرضه این نسخه چهارم، سه گانه اصلی حرفی برای گفتن ندارد، اما با اختلاف، بهترین شوتر نسل هشتم کنسول های بازی است. این بار به جای «مارکوس»، کاربر پا در کفش پسرش «JD» می گذارد که باید مقابل تهدیدات موجوداتی جدید قد علم کند. گیم پلی بازی همچنان لذتب خش است و اگر دشمنان ربات شکلش نبودند، قطعا جذابیت بیشتری پیدا میکرد. درباره گرافیک هم باید بگوییم با زیباترین بازی ایکس باکس سر و کار دارید.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.