تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

با این ۴ ترفند قیمت بلیت هواپیما را کاهش دهید

هرچه قیمت‌های پایه کمتر و کمتر شوند، خطوط هوایی به دنبال جبران این تفاوت با هزینه‌های جانبی‌اند. و منظور از جانبی، هر چیزی غیر از عمل انتقال شما از جایی به جایی دیگر است. یکی از هزینه‌های آزاردهنده‌ی دیگر که مرتبط با فرآیند پذیرش است.

به گزارش چالوس ما، تصور کنید فقط بخشی از پول بلیت هواپیمای خود را می‌توانستید در کار دیگری مصرف کنید. واقعیت این است که می‌توانید.

با این ۴ ترفند قیمت بلیت هواپیما را برای سفرهایتان کاهش دهید
می‌خواهید در پرواز بعدی‌تان پول کمتری خرج کنید و سفر ارزان داشته باشید؟ اجازه دهید تا تکنولوژی به خدمتتان درآید و این چهار ترفند را به کار گیرید.

این چهار ترفند به شما کمک می‌کنند که پولتان در جیبتان حفظ بشود تا بتوانید آن را در موارد مهم‌تری خرج کنید.

از قابلیت مرور خصوصی (Private Browsing) استفاده کنید

احتمالا همه‌ی ما می‌دانیم که قیمت پروازها بر اساس تقاضا متغیر است. چیزی که بسیاری از مردم از آن اطلاعی ندارند، این است که بعضی خطوط هوایی در این امر افراط کرده و به کسانی که پرواز یکسانی را به صورت مکرر جست‌وجو کرده‌اند، قیمت‌ها را بالاتر نمایش می‌دهند. بسیاری از وب‌سایت‌ها اقدام به ذخیره‌سازی کوکی‌ها (تکه‌هایی از اطلاعات به صورت متن) بر موبایل یا کامپیوتر شما می‌کنند تا قادر باشند هر مرتبه که شما از سایت آن‌ها استفاده می‌کنید، شما را بازشناسند. فرض چنین است که اگر شما چند روز در حال چک کردن قیمت یک پرواز سان فرانسیسکو به نیویورک باشید، این سفری است که شما واقعا آن را می‌خواهید. و در نتیجه، بعضی از خطوط هوایی در تلاش جهت این‌که شما را وادارند تا همان لحظه و قبل از آن‌که قیمت بالاتر برود، بلیت را رزرو کنید، اقدام به بالا بردن قیمت آن پرواز می‌کنند.

راحت‌ترین راه برای دوری کردن از این عمل نه‌چندان‌صادقانه این است که هنگام جست‌وجو برای پروازها از قابلیت مرور خصوصی استفاده کنید که به صورت خودکار کوکی‌ها و دیگر اطلاعات شناسایی را زمانی که مرورگرتان را می‌بندید، حذف می‌کند.

جهت اطلاع از چگونگی استفاده از قابلیت مرور خصوصی در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر، به لینک‌ها مراجعه کنید.
از کشور متفاوتی بخرید

قیمت‌ها برای پروازهای کاملا یکسان می‌تواند وابسته به چیزی به سادگی کشوری که از آن، بلیت‌ها را می‌خرید، باشد. اگر به دنبال خرید پروازی داخلی در کشوری دیگر، یا پروازی خارجی که حرکتش از جایی غیر از آمریکا است، هستید، ارزش آن را دارد که از ترفندی استفاده کنید تا به نظر برسد شما از کشور مذکور در حال جست‌وجو هستید.

همیشه، از سایت‌های جست‌وجوی پرواز استفاده کنید

حتی اگر مطمئن باشید که می‌خواهید با خط هوایی مورد علاقه‌تان پرواز کنید، باز هم ارزش دارد که از سایت‌های جست‌وجویی مثل اسکای‌اسکنر یا آدیوسو استفاده کنید تا گزینه‌ها را بررسی کنید.

نه تنها آن‌ها اغلب شرکت‌های مسافری ارزان‌تری را برای مسیر مد نظر شما (اگر نقطه به نقطه پرواز می‌کنید) نمایش می‌دهند، بلکه گاهی پروازهای شرکت ترابری ترجیحی شما را ارزان‌تر از آن‌چه در سایت خود آن خط هوایی پیدا خواهید کرد، نشان می‌دهند.

چرا؟ بعضی از آژانس‌های مسافرتی آنلاین و شرکت‌های عمده‌فروش بلیت‌های مسافرتی، بلیت‌ها را به صورت عمده خریداری کرده و آن‌ها را با قیمت پایین‌تری عرضه می‌کنند حتی زمانی که سایت آن خط هوایی قیمت را به علت تقاضا افزایش داده باشد.

همچنین بسیاری از سایت‌های جست‌وجوی پرواز هنگام مشخص کردن تاریخ و مقصد، گزینه‌های انعطاف‌پذیرتری را در اختیار می‌گذارند. اگر روی روز یا فرودگاه خاصی تأکید ندارید، می‌توانید در میان تمام طول هفته‌ها و ماه‌ها و حتی تمام کشورها جست‌وجو کنید تا بالأخره آن معامله‌ی شیرین پرسود را پیدا کنید.

از اضافه‌بها دور شوید

هرچه قیمت‌های پایه کمتر و کمتر شوند، خطوط هوایی به دنبال جبران این تفاوت با هزینه‌های جانبی‌اند. و منظور از جانبی، هر چیزی غیر از عمل انتقال شما از جایی به جایی دیگر است. یکی از هزینه‌های آزاردهنده‌ی دیگر که مرتبط با فرآیند پذیرش است.

در حالی که هر خط هوایی‌ای متفاوت است، برخی، در پیشخوان و نه به صورت آنلاین، از شما هزینه‌ای اضافی برای پذیرش مطالبه می‌کنند. ریزنوشته‌ی چاپ‌شده بر بلیتتان را بخوانید، و اگر برای‌تان قابل اجرا است، فراموش نکنید که شب قبل وارد سیستم شوید و از این طریق پذیرش شوید.

همچنین دانستن این‌که آیا نسخه‌ی چاپ‌‌شده‌ای از کارت پروازتان لازم است یا این‌که می‌توانید آن را در موبایلتان ذخیره کنید یا در عوض از یک اپلیکیشن خطوط هوایی استفاده کنید، می‌تواند مفید باشد.

مطمئن شوید که مو به مو از دستورالعمل‌های پذیرش پیروی می‌کنید. ایرلاین‌هایی نظیر راین‌ایر اروپایی به خاطر گرفتن مبلغ ۱۱۵ دلار به ازای هر نفر برای پذیرش در محل و ۲۵ دلار فقط برای چاپ یک کارت پرواز، مشهورند.

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.