تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

جوانان غیور خوزستانی هم قدم با گروه‌های جهادی +تصاویر

بخش غیزانیه از توابع استان خوزستان میزبان این روزهای ٣٥٠٠جهادگر قرارگاه امام رضا(ع) است که با محرومیت جدي عجین شده است و نیاز مبرمی به حركت هاي جهادی دارد.

به گزارش چالوس ما، نیروهای جهادی از چندماه قبل برای شناسایی مناطق محروم استان خوزستان وارد شدند و پس از بررسی های صورت گرفته به بخش غیزانیه رسیدند، روستایی که با وجود ۷۵۰ حلقه چاه نفتي و برداشت ۵/۱ میلیون بشکه نفت از آن نه تنها باعث عمرانی و آبادی این شهر نشده است  بلکه ساکنان آن را دچار محروميت ها و محدودیت های گسترده کرده است.

پس از صحبت با دهیاري و اهالي غیزانیه خادمین قرارگاه امام رضا(ع) قول مساعدت و همکاری برای بازسازی روستا را دادند. قولی که با وعده های سرکاری برای جمع کردن رای و دل خوشی دادن به اهالی روستا فرق می کرد، پیمانی که از جنس جهادی بود و این روزها تحقق یافته است.
انتظار اهالی روستا دیری نپایید که باحضورگسترده نیروی های جهادی جان تازه ای به روح خسته روستای غیزانیه دمیده شد.استقبال مردم از گروه های جهادی غیر قابل وصف بود.این بار مردم جواب اعتمادشان را گرفتند و با حضور اهالی روستا در میان جهادگران برای سازندگی ثابت کردند که دستانی که برای کمک به سمت آنها می ایند را به گرمی می فشارند.
به سراغ اهالی روستا رفتیم تا نظرشان را نسبت جهادگران و اقداماتی که انجام می دهند بدانیم.عباس صحبت خود را با شکرگزاری از خدا آغاز نمود و گفت: خدا از سر تقصیرمان بگذرد چند وقت قبل چند جوان غریبه وارد روستا شدند و پس از صحبت با ما قول دادند که برای بازسازی و تعمیر خانه ما برگردند در حالی که با انها خداحافظی می کردم تصور کردم که این بار هم برای عکس و فیلم آمده اند و دیگر برنمی گردند شکر خدا از هفته قبل کار بازسازی خانه ما آغاز شده و دو روز دیگر به پایان می رسد.
به سراغ مادربزگ مهربانی رفتیم  که سقف منزلش مشکل داشت و نیروهای جهادی به کمک سه فرزندش سقف خانه را ایزوگام کردند و با زبان عربی از جهادگران تشکر کرد.
همراهی اهالی روستا غیزانیه با جهادگران از روزهای اول آغاز شد و در ادامه افزایش چشمگیری داشت که نقطه تلاقی جهادگران قرارگاه امام رضا (ع) و اهالی روستای غیزانیه شد.
در اين ميان غيرت جوانان اهواز هم پاي كار آمد و در كنار گروه ها، لباس جهاد بر تن كردند و هم قدم با آنها شدند تا سهمي در آبادي شهر خود داشته باشند.
٣٥٠٠نفر جهادگر قرارگاه امام رضا(ع) در سه حوزه عمراني،پزشكي و فرهنگي در بخش غيزانيه مشغول خدمت رساني هستند.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.