تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۸:۱۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

با این روش سالاد الویه رژیمی درست کنید

اگر ما بخواهیم عنوان سالاد را روی الویه یا ماکارونی هم بگذاریم باید به آنها به چشم یک غذای سرد نگاه کنیم نه یک دسر یا پیش غذا. بسیاری از افراد گاهی وسوسه می شوند که بعد از خوردن کامل وعده اصلی غذای شان یک بشقاب هم از سالادهای حجیمی مثل الویه یا ماکارونی بخورند که مسلما این کار باعث چاق شدن آنها می شود.

به گزارش چالوس ما، تعریف درستی که متخصصان تغذیه برای یک سالاد مغذی و مفید ارائه می‌دهند این است که سالاد مفید به عنوان یک پیش غذا یا همراه غذا، سالادی است که سرشار از سبزیجاتی مثل کاهو، کلم، گوجه و خیار باشد، نه سرشار از سیب زمینی، تخم مرغ، ماکارونی، سس و… در ادامه این مطلب را به نقل از آشپزباشی بخوانید.

اگر ما بخواهیم عنوان سالاد را روی الویه یا ماکارونی هم بگذاریم باید به آنها به چشم یک غذای سرد نگاه کنیم نه یک دسر یا پیش غذا. بسیاری از افراد گاهی وسوسه می‌شوند که بعد از خوردن کامل وعده اصلی غذای شان یک بشقاب هم از سالادهای حجیمی مثل الویه یا ماکارونی بخورند که مسلما این کار باعث چاق شدن آنها می شود.
در دستور غذایی سالاد الویه رژیمی مواد چاق کننده‌ای مثل سیب زمینی و سس مایونز حذف شده اند تا با خیال راحت یک غذای رژیمی و مناسب را تهیه و میل نمایید.
● ‎مواد‌ لازم‎:
▪ ‎تخم مرغ آب پز، ۱عد‌د‌
▪ سینه مرغ پخته شد‌ه، ۱ عد‌د‌
▪ نخود‌ فرنگی،هویج خرد‌ شد‌ه و ذرت پخته شد‌ه، ۱ پیمانه
▪ خیارشور خرد‌ شد‌ه، نصف لیوان
▪ ماست کم چرب، ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری
▪ روغن زیتون، ۱ قاشق غذاخوری
▪ نمک و فلفل و آبلیمو، به مقد‌ار لازم
● طرز تهیه‎:
‎تخم مرغ آب پز را خرد‌ کرد‌ه، سپس سینه مرغ را به صورت نگینی خرد‌ می‌کنیم و با خیارشور و سبزیجات پخته و خرد‌ شد‌ه مخلوط می‌کنیم. سپس روغن زیتون، ماست، نمک، فلفل و آبلیمو را اضافه کرد‌ه، خوب مخلوط کرد‌ه و به مد‌ت ۳۰ د‌قیقه رها می‌کنیم تا جا بیفتد‌. سپس روی آن را با گوجه فرنگی تازه، جعفری و نخود‌ فرنگی تزیین می‌کنیم.‏
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.