تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۸:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

نسخه‌های شگفت‌انگیز طب سنتی برای پرپشت ‌کردن ابروها

برای تقویت ابروها در طب سنتی نسخه های مفیدی وجود دارد که می تواند به صورت ماسک یا پماد بر ابرو مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش چالوس ما، در این مطلب به نقل از سلامت نیوز مجموعه‌ای از ترفندهای طب سنتی برای پرپشت کردن ابروها معرفی می‌شوند.

اصلی‌ترین علل ریزش ابرو به دلیل کم‌کاری تیروئید است. استرس زیاد، شوک ناگهانی، یائسگی، تتو کردن، استفاده از برخی داروها، مصرف وازلین، کندن و دستکاری ابروها، استفاده از رنگ های شیمیایی و کم خونی از علل ریزش ابروها است. برای تقویت ابروها در طب سنتی نسخه های مفیدی وجود دارد که می تواند به صورت ماسک یا پماد بر ابرو مورد استفاده قرار گیرد.
استفاده از روغن مار در کل دنیا به عنوان یک روغن‌ پرپشت کننده ابرو و موهای سر و صورت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین روغن آمله به تقویت و پر پشت کردن ابرو و موها کمک شایانی می کند. استفاده از قطره گیاه کندش هر شب قبل از خواب و ماساژ آن در رشد و پرپشت نمودن پیاز مو و ابرو موثر است.
استفاده از روغن نارگیل خالص در تقویت و پر پشت نمودن ابروها فوق العاده موثر است. مصرف روغن خرگوشک در تقویت ابرو تاثیر چشمگیری دارد و هر دو روز یکبار شستشو و ماساژ با این روغن بسیار موثر است.
روغن کرچک در پرپشت کردن مژه و ابرو تاثیر چشمگیری دارد، البته افراد باید مراقب باشند که این روغن وارد چشم نشود، همچنین استفاده از روغن سیاه دانه در تقویت ابروها موثر است. برای براق شدن و افزایش رشد ابرو استفاده از روغن زیتون، ژل آلوئه‌ورا و لیمو ترش، ده دقیقه روی ابرو به رشد ابرو و تقویت آن کمک شایانی می کند. قرارگیری زرده تخم مرغ به مدت ۲۰ دقیق روی ابرو و استفاده از روغن بادام شیرین روی ابرو بسیار مفید است.
استفاده از روغن پیاز صحرا نیز در درمان ریزش سکه ای مو یا ریختگی ابرو مفید است. همچنین استفاده از آب پیاز و آب سیر بر روی ابروها به تقویت و رشد آنها کمک می کند. مصرف پودر تخم شنبلیله (١٥ گرم) به همراه لیمو ترش هنگام شب ده دقیقه قبل از خواب به صورت ماسک بر روی ابروها در رشد و پر پشت کردن آن موثر است. استفاده از لعاب حبوبات مخصوصاً نخود موجب تقویت ابروها شده و خوردن اسفناج در جلوگیری از ریزش مو و ابرو کمک کننده است. مصرف سبوس گندم و برنج در ماست محلی به همراه رزماری موجب تقویت و کاهش ریزش مو می شود. همچنین ترکیب گیاهی سویق ( جوانه ماش، عدس، گندم و جو) در درمان ریزش مو بسیار مفید است.
بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.