تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

۱۰ توصیه مهم برای برگشت از سفرهای نوروزی

احتمال دارد مسافران در ترافیک‌های طولانی مدت طی مسیر کنند؛ لذا قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام نمایند.

به گزارش چالوس ما، با توجه به حجم بالای سفرهای مربوط به تعطیلات آخر نوروز و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان، روابط‌عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه‌ای، توصیه‌های ذیل را برای بازگشت مسافران اعلام کرد:

– به هموطنان توصیه می شود برنامه بازگشت خود را مدیریت کرده  و به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند و از هم اکنون نسبت به بازگشت از سفر برنامه‌ریزی کنند.

– به آن دسته از هموطنانی که به‌دلیل مشغله کاری و اداری روز دوشنبه، ۱۴/۱/۹۶ را باید در محل کار خود حاضر باشند توصیه می‌شود از هم اکنون آغاز به بازگشت کرده و مراجعت خود را به بعدازظهر روز یکشنبه موکول نکنند.

– مسافران و گردشگران ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک‌های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و ماموران راهداری به‌عمل آورند و از توقف های غیر ضروری در حاشیه جاده‌ها، اطراف رودخانه‌ها و سایر نقاط که موجب ازدحام تردد می شود خودداری کنند.

– با توجه به اینکه احتمال دارد مسافران در ترافیک‌های طولانی مدت طی مسیر کنند؛ لذا قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام نمایند تا در طول جاده‌ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

– نظر به بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی، قبل از حرکت نسبت به کنترل وسایل ایمنی نظیر زنجیر چرخ، سیستم گرمایشی و غیره در اتومبیل خود اقدام لازم را انجام دهید.

– حتما اطلاعات لازم درباره وضعیت راه ها را از طریق سامانه ۱۴۱ و وضعیت آب و هوا را از طریق سامانه ۱۳۴ بررسی و با اطلاع کامل قبل از مراجعت حرکت کنید.

– به کلیه دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توصیه می شود ضمن استمرار خدمت‌رسانی بهینه به مسافران در ساعات پایانی تعطیلات نوروزی همانند روزهای پیشین با گشاده رویی وظایف و تکالیف قانونی در برقراری نظم و هدایت مسافران امداد رسانی و روان سازی ترافیک و تردد مردم اقدام کنند.

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.