تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۸:۴۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

گفت‌و‌گوی خواندنی با کمیل قاسمی

اتفاقات رخ داده در هفته های منتهی به رقابت های کرمانشاه و اقداماتی که رئیس جمهور جدید آمریکا انجام داده بود موجب شد بر حساسیت بازی های جام جهانی کرمانشاه افزوده شود.

به گزارش چالوس ما، سال ۹۵ با تمام فراز و فرودهایی که در ورزش داشت به پایان رسید و حالا با فرارسیدن سال جدید، امیدواری های بسیاری برای درخشش ورزشکاران کشورمان در میادین مختلف وجود دارد. اما یکی از رشته های موفق و پرمدال کشور در سال گذشته کشتی آزاد بود که هم در رقابت های المپیک و هم در میادین بین المللی افتخارات بسیاری را برای کشورمان به دست آورد.

 کمیل قاسمی

کمیل قاسمی کشتی گیر سنگین وزن کشورمان را می توان روی فرم‌ترین سنگین وزن کشتی ایران نامید. مردی که برنده نخستین مدال سنگین وزن تاریخ المپیک کشتی ایران در لندن  بود و ۴ سال بعد هر چند نیش و کنایه ها را در آستانه المپیک ریو تحمل کرد اما با اعتماد مربیان بار دیگر خوش درخشید و پیروزی کوبنده برابر دلاگنف آمریکایی در ۳۳ ثانیه سریعترین ضربه فنی تاریخ کشتی را رقم زد و از سوی دیگر نیز چند ماه بعد در جام جهانی کرمانشاه، با برد حریف آمریکایی در فینال کاری کرد که هم جام جهانی در ایران بماند و هم خودش لقب بهترین کشتی گیر سال ۹۵ را برای خود کند.

دارنده ۲ مدال نفره و برنز المپیک در خصوص آخرین موفقیت کشتی آزاد ایران در رقابت های بین المللی اظهار داشت: مسابقات کرمانشاه با حضور ۸ تیم برتر دنیا تحت عنوان رقابت های جام جهانی برگزار شد و از آنجایی هم که میزبان این رقابت ها کشورمان ایران بود، حساسیت های این رقابت ها نیز بالا رفت. ضمن اینکه اتفاقات رخ داده در هفته های منتهی به این رقابت ها و اقداماتی که رئیس جمهور جدید آمریکا انجام داده بود موجب شد بر حساسیت بازی های جام جهانی کرمانشاه افزوده شود.

کمیل قاسمی که توانست با شکست دادن حریف آمریکایی، قهرمانی را برای ایران به ارمغان آورد افزود: در بازی فینال با آمریکا که اتفاقا با کشتی گیران خوب و تراز اول خود به این رقابت ها آمده بود مبارزه کردیم و خوشبختانه با خواست خدا شرمنده مردم کشورمان نشدیم و توانستیم با شکست آمریکایی ها، قهرمانی جام جهانی را در کشورمان نگه داریم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: خیلی حس خوبی داشتم وقتی توانستم در کشتی آخر باعث و بانی قهرمانی تیم ملی کشورم باشم. وقتی نتیجه قهرمانی بین ایران و آمریکا به بازی آخر رسید، وظیفه خودم دانستم که حریف را شکست دهم و هر چند فشارها و استرس ها بالا بود اما همه چیز به کشتی آخر بستگی داشت و خدا را هم شکر که توانستم از پس این موضوع برآیم.

کمیل قاسمی با اشاره به برگزاری مسابقات کشورهای اسلامی در کشور آذربایجان از اواخر اردیبهشت ماه، گفت: اردوی آمادگی کشتی‌گیران برای این مسابقات از اواخر عید آغاز خواهد شد و  از جمله مهم‌ترین حریفان این مسابقه، کشتی‌گیران کشورهای آذربایجان و ترکیه هستند.

قاسمی از جمله سخت‌ترین مسابقات در سال ۹۵ را  مسابقه آخر در جام جهانی کرمانشاه برشمرد و افزود: در این مسابقه برد و باخت من برای قهرمانی تیم کشتی ایران تعیین کننده بوده و استرس زیادی را در آن بازی متحمل شده ام.

بلاغ

دیدگاه خود را به ما بگویید.