تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۴:۲۴ ب.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه چالوس:

بدنه اجرایی و مدیریتی کشور، سست، پیر، ناتوان و بی‌انگیزه است

امام جمعه چالوس گفت: با وجود آنکه اعتماد به نسل جوان تحصیل‌کرده یک ضرورت است، اما امروز بدنه اجرایی و مدیریتی کشور، سست، پیر، ناتوان و بی‌انگیزه است.

به گزارشچالوس ما، به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با اشاره به آغاز ایام البیض و مراسم معنوی اعتکاف اظهار کرد: یکی احیای سنت اعتکاف به عنوان یکی از سنت‌های نبوی و اسلامی از برکات انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه بیشتر شرکت‌کنندگان در این عبادت جوانان هستند، افزود: این جوانان کمتر گرفتار مادیات و دنیا هستند، امروز با توجه به نفوذ فرهنگ بیگانه، اعتکاف نوعی مبارزه با نفوذ فرهنگ منحط بیگانه است.

امام جمعه چالوس با اشاره به روز ۲۰ فروردین و سالروز قطع رابطه سیاسی و اقتصادی ایران با آمریکا و روز ملی فناوری هسته‌ای تصریح کرد: آمریکا از وجود انقلاب اسلامی و نفوذ و گسترش تفکر اسلامی در دنیا احساس خطر کرد، البته مطابق فرمایش امام راحل ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم، چون دلیلی بر قطع امید دولت امریکا از ایران است.

راشدی ادامه داد: از زمان این قطع رابطه با وجود آنکه دارایی ایران توقیف شد و خرید نفت از ایران نیز متوقف شد، ملت ایران در برابر همه بحران‌هایی که به وجود آورده‌اند مقاومت کرد و همه را با پیروزی پشت سر گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: با وجود فضای تحریم و تهدید، جوانان با غیرت نخبه ما توانستند آن را به یک فرصت تبدیل کرده ایران را یک قدرت بلامنازع در منطقه کنند، رمز موفقیت جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف در این سال‌ها استفاده از سرمایه داخلی و استعداد سرشار جوانان ایرانی بود.

امام جمعه چالوس تأکید کرد: همین تکیه بر توانایی داخلی موجب شد تا در ۲۰ فروردین سال۸۵ خبر دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای رسما اعلام شود و این روز به پاس قدردانی از همت بلند دانشمندان هسته‌ای ایرانی و گرامیداشت یاد شهیدان دانشمند، روز فناوری هسته‌ای نامگذاری شود.

راشدی با اشاره به نارضایتی رهبر انقلاب و مردم از وضعیت اقتصادی کشور یادآور شد: امروز جوان ایرانی که توانایی غنی‌سازی اورانیوم و تولید موشک و هواپیما آن هم در شرایط تحریم را دارد، آیا نمی‌تواند خودرو تولید کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعتماد به نسل جوان تحصیل‌کرده و استفاده از استعدادهای جوانان در کنار تجربه مدیران با سابقه یک ضرورت است، اما با وجود این بدنه اجرایی و مدیریتی کشور، سست، پیر، ناتوان و بی‌انگیزه است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.