تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ فروردین ۹۶.::. ساعت : ۹:۱۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

اعلام قیمت انواع برنج در بازار مازندران

عنایتی درباره قیمت انواع برنج در بازار مازندران گفت: طارم محلی و طارم هاشمی با قیمت 10 هزار و 720 تومان، بینام 10 هزار و 950 تومان، شیرودی 6 هزار و 950 تومان، ندا 6 هزار و 500 تومان و فجر 7 هزار و 970 تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

به گزارش چالوس ما، مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به بارندگی‌های مداوم در ماه‌های پایانی سال گذشته و فروردین ماه امسال، منابع آبی استان در شرایط خوبی قرار دارد و حدود ۸۵ درصد آب‌بندان‌های استان آبگیری شد.

حسن عنایتی  اظهار کرد: آغاز دهه سوم فروردین‌ماه نویدبخش آغاز کشت و کار برنج در استان بوده و کشت سنتی و مکانیزه برنج به صورت موردی در چند شهرستان انجام شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: تاکنون سطح شخم و شیار شالیزارها با احتساب کشت دوم ۱۷۲ هزار و ۱۵۷ هکتار معادل ۸۲ درصد و سطح آب تخت اولیه ۱۲۹ هزار و ۳۰۱ هکتار معادل ۶۲ درصد است.

این مسؤول ادامه داد: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۳۳۸ هکتار معادل ۷۵ درصد از اراضی عملیات خزانه‌گیری و ۱۴۰ هزار و ۸۳۷ هکتار معادل ۶۷ درصد عملیات بذرپاشی انجام شده است.

عنایتی سطح بیمه اراضی شالیزاری را ۸ هزار و ۵۳۳ هکتار معادل چهار درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون ۳۴۲ نمونه خاک از اراضی شالیزاری به آزمایشگاه‌های خاکشناسی ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع انواع بذر‌های گواهی شده شیرودی، ندا و فجر به شهرستان‌ها در دست اقدام است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های مداوم در ماه‌های پایانی سال ۹۵ و فروردین ماه امسال، منابع آبی استان در شرایط خوبی قرار دارد و حدود ۸۵ درصد آب‌بندان‌های استان آبگیری شد.

عنایتی درباره قیمت انواع برنج در بازار مازندران گفت: طارم محلی و طارم هاشمی با قیمت ۱۰ هزار و ۷۲۰ تومان، بینام ۱۰ هزار و ۹۵۰ تومان، شیرودی ۶ هزار و ۹۵۰ تومان، ندا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و فجر ۷ هزار و ۹۷۰ تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.