تاریخ انتشار :شنبه ۲ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرسپولیس چطور می‌تواند بازیکن خارجی بگیرد؟

سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اعلام کرد پرسپولیس در صورت پرداخت بدهی‌های خود به بازیکنان و مربیان خارجی، منعی برای جذب بازیکن خارجی ندارد.

به گزارش چالوس ما،روزبه وثوق‌احمدی درباره ابهام نقل‌وانتقالاتی باشگاه تراکتورسازی مبنی بر اینکه این باشگاه تبریزی با حکم فیفا حتی نمی‌تواند قرارداد بازیکنانش را تمدید کند، گفت: باشگاه تراکتورسازی از دو پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شده است که براین اساس نمی‌تواند بازیکن جدید به خدمت بگیرد، اما برای تمدید قرارداد بازیکنان فعلی‌اش مشکلی وجود ندارد.

وی درباره اینکه در خصوص پرسپولیس هم گفته می‌شود این باشگاه برای جذب بازیکن خارجی مشکل دارد و در فصل جدید نمی‌تواند چنین بازیکنانی را جذب کند، اظهار داشت: باشگاه استقلال و تراکتورسازی با حکم فیفا از نقل‌وانتقالات محروم شدند. با حکمی داخلی و با مصوبه‌ای هم که خودمان داشتیم این تصمیم گرفته شد باشگاه‌هایی که پرونده منجر به حکم در مجامع بین‌المللی داشته باشند، از جذب بازیکن و مربی خارجی جدید منع می‌شوند. این مصوبه ۲۴ اسفندماه ۹۵ است و باشگاه‌ها تا مادامی که پرونده‌های خود را خاتمه ندهند، از ثبت قرارداد بازیکن و کادرفنی خارجی منع هستند.

سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که اگر پرسپولیس اقدام به جذب بازیکن خارجی کند، در چه صورتی اجازه ثبت قرارداد به آنها داده می‌شود، خاطرنشان کرد: هر باشگاهی بدهی‌های خود را پرداخت کند و ما از فیفا استعلام بگیریم که پرونده‌ای وجود ندارد، مشکلی برای ثبت قرارداد بازیکن و کادرفنی خارجی وجود ندارد. این مصوبه هم شامل پرونده‌هایی می‌شود که منجر به حکم قطعی در کمیته تعیین وضعیت فیفا شده و پرونده آن به کمیته انضباطی رفته است. یعنی پرونده‌هایی که در حال بررسی است، شامل این مصوبه نمی‌شود.

وثوق‌احمدی در مورد اینکه بحث‌هایی مطرح شده مبنی بر اینکه فیفا حکم کسر شش امتیاز از پرسپولیس را به زودی صادر خواهد کرد و این تیم لیگ جدید را با منفی شش امتیاز آغاز می‌کند، گفت: چنین مسائلی فقط گمانه‌زنی است و نامه یا حکمی در این خصوص نیامده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.