تاریخ انتشار :جمعه ۷ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱:۵۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

پایان بدرقه باشکوه پیکر سمبل درخشان مدافعین حرم؛ پیکر شهید محسن حججی در یادمان سرداران شهید نجف‌آباد آرام گرفت

پیکر شهید حججی صبح امروز (پنج شنبه) در نجف آباد اصفهان به خاک سپرده شد. پیکر شهید حججی پس از تشییع در میان آغوش مردم عزادار و شهیدپرور نجف آباد در جایگاه ابدی آرام گرفت.

به گزارش چالوس ما،پیکر شهید حججی صبح امروز (پنج شنبه) در نجف آباد اصفهان به خاک سپرده شد. پیکر شهید حججی پس از تشییع در میان آغوش مردم عزادار و شهیدپرور نجف آباد در جایگاه ابدی آرام گرفت.

پیکر شهید  محسن حججی باحضور گسترده اقشار مردم که از اولین ساعات روز پنجشنبه در حسینیه فاطمه الزهرا نجف آباد و خیابان های اطراف اجتماع کرده بودند تا میدان بسیج این شهر محل برگزاری مراسم وداع تشییع شد.سپس پیکر مطهر این شهید پس از سخنرانی سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه از میدان بسیج تا گلستان شهدای نجف آباد، تشییع و در یادمان سرداران شهید نجف آباد به خاک سپرده شد.
پیکر شهید مدافع حرم محسن حججی دوشنبه شب وارد وطن شد و روز سه شنبه در روضه منوره رضوی با حضور خادمان بارگاه حضرت رضا(ع) طواف داده شد و روز چهارشنبه نیز در تهران تشییع شد.همچنین پیکر این شهید عصر چهارشنبه وارد اصفهان شد و مردم شهید پرور این استان در همایشی باشکوه در میدان بزرگ و تاریخی امام، از مقام شهدای حرم تجلیل و با پیکر شهید حججی وداع کردند.
پیکر محسن حججی شهید مدافع حرم، شامگاه چهارشنبه با استقبال مردم شهیدپرور نجف آباد، سرافراز و شکوهمندانه به زادگاهش بازگشت و مردم این شهرستان شب گذشته در حسینیه فاطمه الزهرا نجف آباد با این شهید وداع کردند.شهید محسن حججی ۲۵ ساله از افراد خیر نجف آباد و مدافع حرم بود که مرداد گذشته در نبرد با تکفیری های داعش در منطقه مرزی بین عراق و سوریه به اسارت نیروهای داعش درآمد و پس از ۲ روز اسارت، تکفیری های داعش با جداکردن سر ودست از پیکرش، او را مظلومانه به شهادت رساندند.
در این مراسم سردار وحید حقانیان به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری، سردار سلامی، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار اصفهان، حسن کامران، سرهنگی حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان و جمعی از مسئولان نجف‌آباد در جایگاه ویژه حضور داشتند.
سردار سلامی در این مراسم گفت: وجود شهدا، نجف آباد را شهری ساخته که مردم آن توسط اهل آسمان بهتر شناخته می شود تا اهل زمین.وی افزود: شهید حججی امروز نماد وحدت و صلابت یک امت است او از رویش‌های امروزین انقلاب اسلامی است و شخصیت او فراتر از کالبد جسمانی است. شهید محسن حججی تربیت شده در دامان پدر و مادری طاهر و مطهر است.
IRNA

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: محسن حججی فرزند همه امت اسلام، فرزند همه ایران و فرزند همه ما شد و دوباره آرمان ها، روح جهاد  ایثارگری را در این سرزمین دوباره احیا کرد.‏وی افزود: شکوه شهادت شهیدان، عامل اصلی پیروزی های در تاریخ ۴۰ ساله  انقلاب اسلامی با دنیا شده است.

سلامی تصریح کرد: ‏اگر ما امروز در حال تبدیل به یک قدرت تراز اول جهانی هستیم و اگر توانسته‌ایم تهاجمات استکبار را خاموش کنیم، به برکت شهادت این عزیزان و به غلاف درآمدن شمشیرهای جهاد در ملت اسلامی بوده است.جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ‏امروز می‌بینیم ملت ایران در جهان می‌درخشد، ما به اولویت اول جهان تبدیل شده‌ایم در روزهای اخیر شنیدید که رییس جمهور آمریکا عاجزانه از اسلام در ایران سخن می‌گفت، به لحن او که نگاه می‌کردیم هرچند اهانت‌آمیز بود، اما اعتراف عاجزانه بود در ظهور قدرتی نوین با پشتوانه اسلام به نام ایران. آن روز به ایرانی بودن و اسلامی بودن‌مان افتخار می‌کنیم، او ملت ما را حامی تروریست خواند، غافل از اینکه خودش در تبلیغاتش اعتراف کرده بود که داعش ساخته دست آمریکا است.

‏در طول روند پیروزمندانه انقلاب ما همه قدرت خود را به کار گرفتند تا جلوی ملت ایران را از آرمان‌های بلندش بگیرند. یادآوری می‌کنیم حادثه طبس را هشت سال دفاع مقدس را که حاصلش شکست استکبار و پیروزی ملت ایران بود.سلامی اظهار کرد: ‏می‌خواستید ملت ایران را فلج کنید، اما ملت بزرگ ایران از دیوار اراده شما عبور کردند و امروز در تحریم‌های اقتصادی دانشمندان ما توانستند سینه فضا را بشکافند، جوانان ما درون ذرات اتم را شکافتند و ایران هسته‌ای شد. جوانان در شرق مدیترانه، شمال آفریقا و شبه جزیره حجاز در حال تغییر سیاست‌های شما دشمنان هستند. ترامپ که کشور ما را غیر دموکراتیک می‌داند، آیا این جمعیت فراوان را در خیابان‌ها می‌بینند؟ او و امثال او باید به چشم‌پزشک مراجعه کنند، این چشمان شماست که نابیناست.

وی افزود: به آنها که می‌خواهند ما را خلع سلاح کنند، توصیه می‌کنیم که هر کسی از موشک‌های ما می‌هراسد به پناهگاه برود.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آقای رییس جمهور، جهان بسیار بزرگتر از آمریکاست. شما در کجای تحولات منطقه قرار دارید؟

‏وی گفت: شهید حججی شهید کاملی است از عاشورا؛ در سر دادنش اقتدا به امام حسین کرده است. بدون سر بودن او موجب سرافرازی ما شد. دادن دست به شکوه جوانمردی حیات بشر به ابوالفضل (ع) اقتدا کرد و بدون دست به سرزمینش بازگشت. جوانیِ او همانند قاسم بن الحسن و در اوج احلی من العسل شهد شهادت را چشید. او شبیه به جوان رعنای امام، حضرت علی اکبر است.

سلامی تصریح کرد: ‏شهید حججی نماد وحدت همدلی شکوه و صلابت یک ملت است. او تعلیم یافته مکتب اسلام است و تربیت یافته در دامن پدر و مادری طاهر و مطهر است. امروز، دیروز و پریروز مردم ایران در مشهد مقدس تهران و اصفهان به پهنای صورت اشک ریختند.

پس از سخنرانی سردار سلامی مجری برنامه پیغام تشکر پدر شهید حججی را از مردم خراسان، تهران و اصفهان و نجف آباد اعلام کرد و دوباره نوجه خوانی آغاز شد. اهالی نجف آباد زیر لب نام حسین را زمزمه می کنند.مجری از مردم غیور خوزستان که در مراسم شرکت کرده‌اند تشکر کرد.

‏‏وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه تشییع پیکر شهید حججی در جمع خبرنگاران گفت: شهید محسن حججی شهید بزرگواری است که متعلق به همه ملت ایران و امت اسلامی محسوب می‌شود.محمود حجتی افزود: محسن حججی مظهر رشادت، شجاعت و صلابت است. او در چنگال دشمن دژخیم مسیر خود را ادامه داد و به فیض شهادت نایل آمد.وی افزود: جا دارد از همه مردم به ویژه مردم شهیدپرور نجف آباد که ۲۵۰۰ شهید را در دوران هشت ساله دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردند، تشکر کنم که حق مطلب را با حضورشان در مراسم تشییع ادا کردند.

اقامه نماز میت بر پیکر شهید به امامت حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی، امام جمعه نجف‌آباد برگزار شد،سپس  پیکر شهید حججی وارد آرامگاه شد و به جایگاه ابدی رسید و به خاکس سپرده شد. پیکر پاک شهید بر دستان جوانانی سفید پوش وارد آرامگاه شد و مراسم تدفین برگزارشد.

پیکر مطهر شهید در جایگاه ابدی آرام گرفت و دعای تلقین شهید قرآئت شد. نمازظهر و عصر در جوار مزار شهید حججی برگزار شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.