تاریخ انتشار :شنبه ۸ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

رئیس اداره منابع طبیعی عباس‌آباد خبر داد توقیف ۲ خودروی حامل چوب قاچاق در محور عباس‌آباد-کلاردشت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس‌آباد از توقیف 2 خودروی حامل چوب قاچاق در محور عباس‌آباد - کلاردشت خبر داد.

به گزارش چالوس ما،جواد جلالی‌کندلوسی شب گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به جدیت این اداره در مبارزه با قاچاق چوب، گفت: در همین راستا ۲ دستگاه خودروی «نیسان» و «وانت مزدا» حامل چوب قاچاق در محور عباس‌آباد به کلاردشت توقیف شد.

وی اظهار کرد: این قاچاقچیان چوب‌های قاچاق را در زیر سرشاخه‌های درختان به طرز ماهرانه‌ای پنهان کرده بودند ولی درایت و تیزهوشی مأموران منابع طبیعی سبب شد تا این موضوع پنهان نماند و در نتیجه چوب‌های بازداشتی به همراه خودروها توقیف شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس‌آباد تعداد این چوب آلات را ۳۲ اصله «گرده کاتین توسکا» در قطرهای مختلف اعلام کرد و افزود: گروه‌های گشت منابع طبیعی به طور مستمر در منطقه حضور دارند و اجازه نمی‌دهند قاچاقچیان و سودجویان در تعطیلات چند روزه به غارت و چپاول جنگل‌ها و منابع طبیعی بپردازند.

وی تأکید کرد: حوزه جنگلی شهرستان عباس‌آباد ۳۳ هزار هکتار مساحت دارد و با وجود کارخانه‌ها و کارگاه‌های متعدد چوب بُری در منطقه، لزوم حضور نیروهای بیشتر برای کنترل این عرصه ضروری است.

جلالی با قدردانی از همراهی مسؤولان شهرستان عباس‌آباد و رسانه‌ها در انعکاس اخبار منابع طبیعی این شهرستان، گفت: اداره منابع طبیعی عباس‌آباد دارای ۳ واحد منابع طبیعی «لنگا»، «نشتارود» و «کلارآباد» است که حوزه‌های جنگلی این شهرستان را تحت پوشش دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.