تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

مصاحبه با خانم آزادیان ریاست کتابخانه چالوس

کمک درسی‌های کتابخانه شامل دبیرستانی‌ها و دانشجویان است و امسال حدود 20 کارتن کتاب برای دانشجویان به کتابخانه اضافه شد ,تعداد اعضای کتابخانه بالا 3500 عضو است و سالانه به مناسبت‌های گوناگون عضویت رایگان داریم مثل همین 24 آبان.

به گزارش چالوس ما،خانم آزادیان در مصاحبه با خبرنگار چالوس‌ما گفت: چالوس فقط همین کتابخانه را دارد و کتاب کتابخانه مرزن آباد زیرمجموعه چالوس است همچنین کتابخانه‌های مشارکتی ابن‌سینا,این کتابخانه ۲ طبقه دارای فضای مجزا برای آقایان و بانوان هست و هرکدام دارای نمازخوانِ هست در کنار این‌ها سالن اجتماعات و بخش مختص کودک دارد شامل بازی‌های فکری و کتاب‌های کودکان است.

وی افزود: بخش دیگر این کتابخانه برای نابینایان و کم‌بینایان است که در غرب استان فقط کتابخانه چالوس این امکانات را دارد و عزیزان نابینا و کم‌بینای غرب استان مازندران به اینجا مراجعه می‌کنند که تعدادشان حدود ۱۰۰ نفر است, البته در کنار کتاب‌ها, کلاس‌های مسیریابی,به ریل خوانی و کامپیوتر برای این عزیزان گذاشته می‌شود و این بخش مجهز به دستگاه به‌دید , کتاب گویا و … هست.

وی در تشریح فعالیت‌های این مجموعه اظهار کرد: کمک درسی‌های کتابخانه شامل دبیرستانی‌ها و دانشجویان است و امسال حدود ۲۰ کارتن کتاب برای دانشجویان به کتابخانه اضافه شد ,تعداد اعضای کتابخانه بالا ۳۵۰۰ عضو است و سالانه  به مناسبت‌های گوناگون عضویت رایگان داریم مثل همین ۲۴ آبان.

وی در پایان گفت: این کتابخانه بالای  ۳۸۰۰ کتاب دارد اما فعالیت‌های کتابخانه فقط کتاب امانت دادن نیست, ما مراسمات فرهنگی و مذهبی هم در اینجا داریم چه اعیاد و چه عزاداری و بازدیدهای اقشار, چون‌که سعی می‌کنیم مردم را با این فضا آشنا کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.