تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۶:۳۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

۲۸۸ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد

نجفعلی انتظاری در نشست مدیران و کارشناسان حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گلستان به برنامه‌های سال جاری زکات اظهار داشت: در 9 ماهه نخست سال جاری 288 میلیارد تومانی زکات توسط کمیته امداد جمع‌آوری شده که استان گلستان با درآمد 28 میلیارد و 255 میلیون تومانی توانست نسبت به دیگر استان‌ها در صدر جدول پرداخت زکات قرار بگیرد.

به گزارش چالوس ما، مدیرکل اجرایی زکات کمیته امداد با اشاره به جمع‌آوری ۲۸۸ میلیارد تومان زکات در کشور، گفت: کمیته امداد

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان، نجفعلی انتظاری در نشست مدیران و کارشناسان حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان گلستان به برنامه‌های سال جاری زکات اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست سال جاری ۲۸۸ میلیارد تومانی زکات توسط کمیته امداد جمع‌آوری شده که استان گلستان با درآمد ۲۸ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومانی توانست نسبت به دیگر استان‌ها در صدر جدول پرداخت زکات قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان دبیر شورای عالی زکات متولی اصلی جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات در کشور است گفت: بر این اساس مأموریت این نهاد احیا و ترویج زکات است.

انتظاری بابیان اینکه هدف کمیته توسعه فرهنگ نیکوکاری و انفاق است افزود: استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها برای احیای فرهنگ زکات و نیکوکاری زمینه‌ساز معرفت در آحاد جامعه می‌شود امید است همگان به این معرفت دست یابند که براساس احادیث دارائی‌های خود را با پرداخت زکات بیمه کنند.

مدیرکل اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به برکات و آثار پرداخت زکات گفت: احیای فرهنگ پرداخت زکات و کمک به هم نوع در جامعه می‌تواند زمینه مشارکت بیشتر مردم را فراهم آورد تا مشکلات نیازمندان بیشتری برطرف شود.

انتظاری گفت: آموزش مروجان پرداخت زکات، تجلیل از مودیان برتر زکات و تشکیل شورای زکات روستایی از برنامه‌های دیگر این نهاد در سال جاری است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.