تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

کلی‌گویی شهردار تنکابن در نخستین نشست با اصحاب رسانه/ نیامدم تنکابن را نجات دهم

شهردار تنکابن با بیان اینکه قرار نیست در دوره چهار ساله او همه مشکلات حل شود، گفت: من نیامدم تنکابن را نجات دهم، من آمدم تنکابن را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهم.

به گزارش چالوس ما،

محمد زرودی در نشست خود با اصحاب رسانه تنکابن در خصوص تابلوهای پیشانی مغازه‌ها، اظهار کرد: تابلوها و سایبان‌های ناهمگن و نامتقارن در شهر حذف و جمع‌آوری خواهد شد و همچنین برنامه مفصلی برای مبلمان شهری داریم که به جد در حال بررسی هستیم.

وی با اشاره به نیروگاه ۶۳ مگاواتی طیب‌محله که برای شهر تنکابن مصرف ۱۲۰ مگاواتی را فراهم می‌کند، افزود: این یک فرصت است، از سویی اگر شرایط خوب مدیریت نشود موجب آسیب به شهروندان ما در آن منطقه و ناراحتی آنان می‌شود.

شهردار تنکابن از تلاش برای افتتاح و بهره‌مندی این نیروگاه در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش کره‌ای انجام شد.

این مسئول در ادامه به پروژه آدینه پرداخت و عنوان کرد: به دستور استاندار مبنی بر تشکیل کارگروهی تخصصی ظرف مدت دو هفته و بررسی موضوع برای رسیدن به نقطه مشترک و دریافت مصوبه شورای شهر تنکابن به‌عنوان تأییدیه آن مذاکرات، در حال پیگیری هستیم.

زرودی با تأکید بر اینکه آنچه به خیر و صلاح مردم است اتفاق خواهد افتاد، متذکر شد: ما باید در این فضا برای اتخاذ تصمیمات عقلانی و منطقی آرامش حکم‌فرما کنیم چون زمانی که شرایط تنش‌زا باشد، قطعاً تصمیمات خوبی گرفته نمی‌شود.

وی در مورد نیروهای مازاد شهرداری، خاطرنشان کرد: پیشرفت زمانی اتفاق خواهد افتاد که یک سازمان در آن چابک‌سازی باشد و از نیروهای فنی و اصولی درست بهره‌گیری شود.

شهردار تنکابن با تأکید بر اینکه حوزه مدیریت شهری جایی برای تعارف کردن نیست، یادآور شد: در شهرداری تنکابن به‌نوعی نیروهای مازاد شامل ازکارافتاده و در مرحله بازنشستگی‌اند که انگیزه کار کردن ندارند و بعضی‌ نیز تخصصی ورود پیدا نکردند.

این مسئول اضافه کرد: قطعاً نیروهای کارآمد و متخصص در این دوره جا خواهند داشت و همه ظرفیت‌ها را برای آینده شهر عزیزمان تنکابن به کار خواهیم گرفت.

زرودی در ادامه با تأکید بر اینکه نگاه او به این دوره از مدیریت شهری تنکابن کاملاً مبتنی بر جذب توریست و گردشگر است، اظهار کرد: هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌های بنده بر این اساس صورت می‌گیرد، ازجمله اینکه ایجاد منطقه ویژه گردشگری از پل سوم تا کنار ساحل یکی از ایده‌آل‌های من برای اجرایی شدن است.

وی این تصمیمات را نیازمندی فراهم بودن زیرساخت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: یکی از این زیرساخت‌ها در نظر گرفتن طرح ترافیکی برای کل شهر در چشم‌اندازی ۳۰ ساله است.

شهردار تنکابن ادامه داد: در نخستین روزهای حضورم پیشنهاد ایجاد چهار رمپ را در ضلع شمالی کمربندی دادم که شورا آن را مصوب کرد تا راه دسترسی به نقاط مختلف شهر اصولی و با نگاه جذب توریست صورت گیرد.

این مسئول تقاطع‌های ایجاد این رمپ‌ها را به این صورت اعلام کرد: از خروجی کمربندی به خیابان خرم‌آباد، از خروجی کمربندی به حاشیه چشمه کیله، از خروجی کمربندی به خیابان ابوذر حاتمیان، از ورودی ابوذر حاتمیان به کمربندی تنکابن.

زرودی در ادامه یکی از موضوعات مهم مدیریت شهری را آموزش دانست و عنوان کرد: جای این حوزه در حقوق شهروندی، سلامت، صنوف و اقشار مختلف خالی است.

وی با بیان اینکه قرار نیست در دوره چهارساله او همه مشکلات حل شود، تصریح کرد: همین‌قدر که بتوانیم شهر عزیزمان تنکابن را در مسیر توسعه قرار دهیم، نیروهای توانمندتر در دوره‌های بعدی خواهند آمد که کارهای نیمه‌تمام ما را تمام کنند.

شهردار تنکابن در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره فایل صوتی منتشرشده از شورای این شهر، اظهار کرد: برای رسیدن به موفقیت باید نگاهمان روبه‌جلو باشد. بازگشت به عقب یا موجب کم شدن سرعت یا برخورد به مانع می‌شود؛ بنابراین نگاه بنده با تمام توان روبه‌جلو است.

این مسئول ادامه داد: یک شهردار باید بیزینس‌من باشد و باید بداند در حوزه اقتصاد، یک سرمایه‌گذار چه می‌خواهد. بخش خصوصی قبل از هر چیزی احترام می‌خواهد.

زرودی بخش دوم خواسته سرمایه‌گذاران را امنیت نظامی و روانی عنوان کرد و افزود: امنیت نظامی و انتظامی خوبی در شهر ما برقرار است که نشان‌دهنده فرهنگ مردم ما است.

وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت خود بسیار زمان کم دارد، یادآور شد: بیاییم بررسی کنیم سنگچینی ساحل چی شد، شن و ماسه و… چه خروجی برای ما دارد؟! باید بیایم شروع کنیم، نه اینکه اصلاً برخورد نکنیم یا آسیب‌ها را نشناسیم اما به هر شکل در مورد گذشته، گذشتگان اطلاعات دارند و می‌توانند پاسخگو باشند.

شهردار تنکابن متذکر شد: از این نیروی جوانی و شادابی باید برای آینده شهر استفاده شود و نه برای گذشته. من نیامدم تنکابن را نجات دهم، من آمدم تنکابن را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهم.

این مسئول در پایان با تأکید بر فرهنگ و عمران، گفت: بنده بیشتر بر بحث‌های فرهنگی زوم شدم و به همین منظور برای اولین بار جشنواره کاکایی‌های چشمه کیله تنکابن را در ۶ بهمن برگزار خواهیم کرد و به شورا و مردم قول دادم سالی ۵ الی ۶ جشن و نمایشگاه صورت بگیرد تا روح مردم شاد شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.