تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

انسان می‌تواند تا ۱۴۰ سالگی عمر کند

تغییر نوع تغذیه، استفاده از مهندسی ژنتیک و دارو توانسته طول عمر حیوانات را تا ۳۰ درصد افزایش دهد و علاوه براین از میزان ابتلا به بیماری‌های مرتبط با پیری مانند دیابت نیز در آن‌ها کاسته شده‌است.

به گزارش چالوس ما،

یک پژوهشگر رشته زیست‌شناسی معتقد است سن انسان‌ها در چند دهه آینده بیشتر از میانگین سن کنونی آن‌ها شده و می‌توان آن را به ۱۴۰ سال رساند.به نقل از سلامت نیوز ، براساس گزارش ساینس الرت، سالمندترین انسان روی زمین ۱۲۲ زندگی کرد و یک محقق زیست‌شناس مولکولی معتقد است در آینده انسان‌ها بسیار طولانی‌تر از این عمر خواهند کرد.

 

افزایش طول عمر انسان تا ۱۴۰ سالگی

 

خاییم کوهن پژوهشگر رشته زیست‌شناسی مولکولی پیری در دانشگاه بار ایلان می‌گوید ممکن است انسان‌ها از مرز ۱۲۰ سالگی نیز عبور کرده و به ۱۴۰ سالگی برسند.

میانگین طول عمر انسان‌ها به لطف واکسن‌ها و بهبود وضعیت بهداشت و کشف دارو‌های بهتر افزایشی محسوس یافته‌است و این دانشمند معتقد است در حالی‌که در گذشته ۷۰ درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های عفونی جان خود را از دست می‌دادند، امروزه ۷۰ درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های خاص دوران پیری می‌میرند و تعداد افرادی که عمر طولانی دارند به اندازه کمی افزایش داشته‌است.

رکورد‌دار بالاترین طول‌عمر تاکنون ژان کالمای فرانسوی بوده‌است که در سال ۱۹۹۷ در سن ۱۲۲ سالگی درگذشت و پس از او تاکنون کسی به این سن نرسیده‌است. محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک سال گذشته در پژوهشی دریافتند طول عمر انسان محدوده‌ای طبیعی دارد و اعلام کردند احتمال آنکه سن یک انسان از ۱۲۵ عبور کند بسیار پایین است.

اما کوهن نظر متفاوتی دارد و معتقد است دست بردن در فرایند سالخوردگی می‌تواند طول عمر انسان‌ها را افزایش دهد. تحقیقات این دانشمند بر اساس تحلیل داده‌های مربوط به مرگ و میر انسان‌ها در فاصله سال‌های ۱۹۰۰ تا ۲۰۱۰ میلادی و نیز آزمایش‌هایی است که بر روی حیواناتی، چون موش، موش صحرایی و مگس انجام گرفته است.

به گفته او، تغییر نوع تغذیه، استفاده از مهندسی ژنتیک و دارو توانسته طول عمر حیوانات را تا ۳۰ درصد افزایش دهد و علاوه براین از میزان ابتلا به بیماری‌های مرتبط با پیری مانند دیابت نیز در آن‌ها کاسته شده‌است.

کوهن تاکید دارد که هدف، طولانی کردن عمری است که در طی آن انسان در سلامتی به سر برد، زیرا هر چه انسان پیرتر شود، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار می‌گیرد: هدف این است که انسان‌ها به زمان بیشتری سالم بمانند و نه اینکه فقط طولانی‌تر زندگی کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.