تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

دی میستورا: «کمیته قانون اساسی سوریه» تشکیل شد

«استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه روز سه شنبه در جریان برگزاری «کنفرانس گفتگوی ملی سوریه» در شهر ساحلی سوچی روسیه، از تشکیل کمیته‌ای موسوم به «کمیته اصلاح قانون اساسی سوریه» خبر داد.

به گزارش چالوس ما، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه از تشکیل کمیته‌ای موسوم به «کمیته اصلاح قانون اساسی سوریه» در جریان برگزاری نشست سوچی در روسیه خبر داد.

به گزارش راشاتودی، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه روز سه شنبه در جریان برگزاری «کنفرانس گفتگوی ملی سوریه» در شهر ساحلی سوچی روسیه، از تشکیل کمیته‌ای موسوم به «کمیته اصلاح قانون اساسی سوریه» خبر داد.

گفتنی است که کمیته هماهنگ کننده کنفرانس گفتگوی ملی سوریه از ورود ۱۵۱۱ شخصیت از دمشق، ژنو، قاهره، مسکو و آنکارا به شهر سوچی روسیه برای شرکت در این مذاکرات خبر داد.

در میان این افراد ۱۰۷ تن از مخالفان سوری مقیم خارج کشور نیز دیده می‌شوند.

بر اساس این گزارش، افراد حاضر در این نشست از ادیان مختلف و طوایف و مجموعه‌های سیاسی و اجتماعی جامعه سوریه هستند.

نشست سوچی با سخنرانی «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و هم چنین «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور در کنار «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه آغاز شد.

پیشتر برخی گروه‌های معارض سوری مخالفت خود را با حضور در این نشست اعلام کرده بودند؛ اما روسیه تأکید کرد که عدم مشارکت معارضان سوری از اهمیت این نشست نمی‌کاهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.