تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۹:۱۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

زاکانی: دشمن به دنبال ترویج نیازهای کاذب است

علیرضا زاکانی عصر امروز در پنجمین مجمع عالی بسیج استان قم که در سالن شهید اخلاقی سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون در کشور با شرایط خاصی مواجه هستیم، اظهار کرد: رقابت و تقابل جدی با دشمن در عرصه‌های مختلف به خوبی قابل مشاهده است.

به گزارش چالوس ما،

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین گفت: فردی که در خیابان انقلاب روسری خود را برمی‌دارد هزینه می‌دهد تا به نیاز کاذب خود برسد؛ دشمن به دنبال پایین نشان دادن سطح خدمات است و خدمات واقعی مردم از جمله امنیت را به ضد ارزش تبدیل و رفع نشدن برخی از نیازهای مردم را با عنوان ناکارآمدی نظام مطرح می‌کند.

علیرضا زاکانی عصر امروز در پنجمین مجمع عالی بسیج استان قم که در سالن شهید اخلاقی سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون در کشور با شرایط خاصی مواجه هستیم، اظهار کرد: رقابت و تقابل جدی با دشمن در عرصه‌های مختلف به خوبی قابل مشاهده است.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی با الهام‌گیری از تفکرات و آرمان‌های امام خمینی(ره) رقیب همه مکاتب مادی به ویژه لیبرال سرمایه‌داری است و به عنوان حامی مظلوم در جهان شناخته شده است.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین، رسیدن به اهداف موردنظر انقلاب اسلامی را نیازمند الگو، عناصر کارآمد و معتقد و برنامه درست دانست و عنوان کرد: نخستین مشکل کشور این است که اگر از الگو سخن به میان می‌آوریم و قرار است با الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی حرکت خود را دنبال کنیم، باید مراقب حرکت‌های دشمنان نیز باشیم.

زاکانی از تلاش دشمنان در عرصه‌های مختلف برای تضعیف دستاوردهای انقلاب اسلامی یاد کرد و متذکر شد: اکنون مدعی هستیم که انقلاب اسلامی را در سطح جهان ترویج می‌دهیم، اما تفکری که در کشور توسط مسؤولان و برخی نخبگان دنبال می‌شود الگوی توسعه غربی است، چراکه عادت کرده‌ایم که زحمت نکشیم و از تفکر دیگران استفاده کنیم، در اینصورت نیز انقلاب اسلامی نمی‌تواند به نتیجه برسد.

وی با تأکید بر اینکه نظام‌ها و تفکر غلط غربی به کشور ضربه‌های سنگینی را وارد می‌کند، مطرح کرد: غفلت خواص جامعه یکی دیگر از مشکلات کنونی کشور است، چراکه این افراد اکنون کارهای مورد نظر رهبری را انجام نمی‌دهند.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه رهبری، خواص و عموم مردم نقش‌های مشخصی بر عهده دارند، تبیین کرد: این خواص هستند که رابطه میان رهبری و عموم مردم را رقم می‌زنند و کشور را به قله‌های موردنظر هدایت می‌کنند.

زاکانی، تفکر و نظام‌های اشتباه غربی و بی‌توجهی خواص را از مشکلات اصلی کشور برشمرد و ادامه داد: اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم از اسلام به بهترین روش استفاده کنیم یک مشکل جدی است، چراکه تاکنون موفق نشده‌ایم با استفاده از اسلام در عرصه‌های فرهنگ، اجتماع، سیاست و اقتصاد به نتیجه مورد نظر برسیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هرچند کشور در دوره‌هایی مشکلاتی داشته است، اما اینکه بسیج به‌ عنوان ستون فقرات انقلاب اسلامی و نخبگان بسیجی به عنوان نقش‌‌آفرینان اصلی این نظام نتوانند نقش مورد نیاز را ایفا کنند به نتیجه نخواهیم رسید.

وی، ولنگاری فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را نتیجه اشرافیت، فساد، بی‌تدبیری و بدعملی دانست و گفت: اشرافیت سیاسی به عنوان نماد قدرت سبب رسیدن به بی‌تدبیری و بدعملی می‌شود.

زاکانی، تنگناهای اقتصادی و معیشتی مردم را از علل تضعیف دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: سرخوردگی نخبگان و یأس عمومی یکی دیگر از آسیب‌هایی است که اگر مراقب آن نباشیم با مشکلات جدید و خطرناک‌تری روبرو خواهیم شد که یکی از آن‌ها توقف رشد کشور است.

وی با بیان اینکه شیب رشد علمی کشور ثابت شده است، مطرح کرد: رشد همچنان ادامه دارد، اما ایده‌آل نیست و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند، اگر متوقف شویم ۵۰ سال به عقب برمی‌گردیم؛ بی‌نظمی و قانون‌گریزی دیگر مشکلی است که با آن روبه‌رو خواهیم شد.

زاکانی با تأکید بر اینکه گسست‌های قومی، مذهبی و میان دولت و ملت تهدیدی جدی است، گفت: هرچند اشرافیت سیاسی و فساد اقتصادی از دل غرب‌زده‌ها بیرون می‌آید، اما خواب‌آلودگی و کوتاه‌ آمدن خواص نیز علت مهمی در پدید آمدن مشکلات است.

وی تأکید کرد: اکنون در میانه راهی قرار گرفته‌ایم که به گذشته خود افتخار می‌کنیم، اما در اوج قدرت و تهدید هستیم و شرایط کنونی کشور با دوران جنگ تحمیلی قابل مقایسه نیست؛ آمریکا اگر کارآمدی و ثبات خود را ثابت کند به پیروزی می‌رسد، اما این کشور اکنون ۲۰ تریلیون بدهی دارد و از درون درگیر گسست‌های مختلفی است و اکنون ترامپ دیوانه‌ای را عاقلانه انتخاب کرده‌اند تا بتوانند اهداف خاصی را در کشور آمریکا دنبال کنند.

زاکانی تشریح کرد: افراد معترض به مؤسسات اقتصادی به مجموعه‌های مختلف از جمله قوه قضائیه و مجلس مراجعه کردند، اما فردی جوابگوی آن‌ها نبود، به همین دلیل در خیابان حضور یافتند اما برخی با دیدن این اعتراض‌ها، به موج‌سواری خود مشغول شدند و حرکت آن‌ها را تغییر دادند.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه جامعه اسلامی اکنون در انتظار تغییر است، مطرح کرد: برای رسیدن به این تغییر نیازمند برنامه و عناصر توانمند برای اجرای این برنامه هستیم و کشور اسلامی نیز امکانات و ظرفیت‌های لازم را برای اجرای این برنامه در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه امروزه بسیاری از زمینه‌های اشتغال در کشور معطل مانده است، اظهار کرد: اگر فردی هنر داشته باشد از قاچاق جلوگیری کند، یک میلیون و نیم مورد اشتغال در کشور ایجاد می‌شود، هرچند نمی‌توان قاچاق را به صفر رساند، اما می‌توان آن را کاهش داد.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: هیچ فردی منکر استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی نیست، اما اکنون ظرفیت‌های داخلی بسیاری داریم که به آن‌ها پرداخته نمی‌شود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قوه قضائیه باید به صورت جدی با مفسدان اقتصادی برخورد کند، یادآور شد: اگر دست برخی از آقازاده‌ها را قطع کنیم همه آن‌ها خبردار می‌شوند و دیگر به کار خود ادامه نمی‌دهند.

زاکانی از مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین به‌ عنوان مجمع نخبگان بسیج نام برد و اضافه کرد: مجمع به صورت مستقیم می‌تواند در ۹ مشکل کشور ورود کند و در این عرصه‌های گام‌های مطلوبی را بردارد، اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که برخی از افراد در کشور «ما می‌توانیم» و مکتب امام خمینی(ره) را قبول ندارند و رقیب ما هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم نیازمند مسکن، شغل، آزادی، رفاه و عدالت هستند، مطرح کرد: اکنون قانون اساسی نظام اسلامی معطل است، چراکه هیچ فردی این قانون را اجرا نمی‌کند، اصل ۸ قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر و شفاف‌سازی فضای کشور برای پذیرفتن امر به معروف و نهی از منکر مردم توسط مسؤولان است، درحالی که مسؤولان علاقمند هستند از بالا بر مردم مدیریت کنند و برخی توقع دارند مردم نوکری آن‌ها را انجام دهند.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اکنون برای هر دانش‌آموز سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنیم، اما مسؤولان کشور از آموزش و پرورش ناراضی هستند و به دنبال آن نیز آموزش و پرورش، معلمان، دانش‌آموزان و والدین همه ناراضی هستند.

زاکانی با بیان اینکه مکتب اسلام نیازهای حقیقی جامعه اسلامی را مورد توجه قرار داده است، بیان کرد: اگر این نیازها که زمینه رشد و تعالی انسان‌ها را فراهم می‌کند مورد توجه قرار گیرد می‌توانیم الگوی درستی از انقلاب را ترویج دهیم.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان از نیازهای حقیقی ملت عبور می‌کنند، مطرح کرد: فردی که در خیابان انقلاب روسری خود را برمی‌دارد هزینه می‌دهد تا به نیاز کاذب خود برسد؛ دشمن به دنبال پایین نشان دادن سطح خدمات و ترویج نیازهای کاذب است و خدمات واقعی مردم از جمله امنیت را به ضد ارزش تبدیل و رفع نشدن برخی از نیازهای مردم را با عنوان ناکارآمدی نظام مطرح می‌کند.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین، امید دادن به مردم را یکی از نیازهای اصلی کشور دانست و اظهار کرد: نباید بر مردم منت بگذاریم، اما باید خدمات ارائه شده را برای آن‌ها یادآوری کنیم تا امیدوار شوند و پاسخ به نیازهای واقعی آن‌ها را نیز باید پرچم‌داری کنیم.

زاکانی، بی‌توجهی به ریشه‌های اصلی مشکلات کشور را علت عقب‌ماندگی دانست و افزود: مطالبه‌گری از مسؤولان برای انجام کارهای جهادی، خدمت به مردم و کشیدن بار پیشرفت کشور بر دوش خود از جمله مباحثی است که باید مورد توجه انقلابیون قرار گیرد.

وی، روشنگری در میان مردم را یکی دیگر از نیازهای کنونی جامعه برشمرد و تصریح کرد: اگر کرامت افراد را حفظ و نیازهای واقعی آن‌ها را تأمین کنیم دیگر دختری روسری به‌ دست در خیابان حضور نمی‌یابد.

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه ایجاد شبکه‌های انسانی و شناسایی نقاط ضعف باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: تربیت ویژه شبکه انسانی و نیروی توانمند برای رسیدن به راه‌های برون‌رفت از مشکلات در دستور کار قرار می‌گیرد و این نیرو نیز برای دولت و مجلس کنونی استفاده می‌شود، اما در صورت بی‌توجهی مسؤولان در مرحله بعدی، گفتمان‌سازی و آگاهی‌بخشی دنبال می‌شود تا بدنه جامعه از دولت و مجلس مطالبه‌گری مورد نیاز را دنبال کند.

زاکانی در پایان با بیان اینکه ظرفیت نیروهای آتش به اختیار می‌تواند حرکت جدی را در جامعه رقم بزند، مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود به خوبی به ویژگی‌های این افراد اشاره کردند و امیدواریم با تکیه بر آن‌ها بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.