تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۳ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۸:۰۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

ماجرای احداث یک امامزاده در کجور چیست؟

اخیرا در شبکه های اجتماعی شاهد انتشار تصویری هستیم که در آن تابلویی با عنوان پروژه احداث امامزاده یحیی (ع) به چشم می خورد و از آن تعابیر گوناگونی شده است.

به گزارش چالوس ما، اخیرا در شبکه های اجتماعی شاهد انتشار تصویری هستیم که در آن تابلویی با عنوان پروژه احداث امامزاده یحیی (ع) به چشم می خورد و از آن تعابیر گوناگونی شده است.

لازم به توضیح است که امامزاده یحیی (ع) از بقاع شاخص شهرستان نوشهر می باشد که در بخش کجور ، روستای انگاس واقع شده است و هر ساله زائرین بسیار زیادی به زیارت این امامزاده واجب التعظيم مشرف می گردند. سر درب ورودی این امامزاده نشان از قدمت تاریخی این امامزاده داشته ، همچنین وجود مزار شهداء هشت سال جنگ تحمیلی در مجاورت این امامزاده بیانگر احترام ویژه ای است که مردم روستای انگاس از قدیم الایام برای این امامزاده قائل بوده اند.

با عنایت به فرسوده بودن ساختمان امامزاده و تعداد بسیار زیاد زائرین در ایام و مناسبتهای گوناگون که نیاز به یک مکان زیارتی بزرگ تر و ایمن را اجتناب ناپذیر می نمود پروژه بازسازی و توسعه آستانه مبارکه امامزاده یحیی (ع) در سال ۸۳ آغاز و در سال ۸۶ عملیات ساخت تربت خانه و شبستان آن به پایان رسید و سایر عملیات عمرانی جهت تکمیل و توسعه سایر قسمتها هم اکنون نیز در حال انجام می باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.