تاریخ انتشار :شنبه ۴ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۳:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تب قیمت میوه در ایام نوروز بالا رفت

در فاصله چند روز مانده تا پایان سال و اوایل سال جدید، بازار میوه جنب و جوش بیشتری پیدا کرده و قیمت برخی اقلام با افزایش نسبی همراه است.

به گزارش چالوس ما،در فاصله چند روز مانده تا پایان سال و اوایل سال جدید رفت و آمد در بازار میوه جنب و جوش بیشتری پیدا کرده و قیمت برخی اقلام با نوساناتی در بازار روبروست.

درایام نوروز همچنان بازار میوه و تره بار از رونق نسبی برخوردار است که در برخی مواقع افزایش تقاضا منجر به تحولات قیمت ها می شود.

بررسی بازار میوه و تره بار نشان می دهد که در حال حاضر قیمت هر کیلو پرتقال ۲هزارو۸۰۰ تا ۴هزار تومان، سیب ۳تا ۶هزار تومان،موز ۷هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان،کیوی ۴ تا ۵هزار و ۵۰۰، خیار ۳هزار و ۸۰۰ تا ۵هزار تومان،توت فرنگی ۱۰ تا ۱۳هزارتومان،نارنگی ۸ تا ۱۱هزار و چغاله بادام ۴۰ تا ۵۰هزار تومان است.

یکی از فروشندگان میوه می گوید:

علی رغم فراوانی تولید،قیمت برخی اقلام در روزهای پایانی سال به دلیل افزایش تقاضا و رونق بازار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفت.

حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار با اشاره به آخرین وضعیت بازار میوه و تره بار اظهار کرد:

هم اکنون نرخ هر کیلو پرتقال رسمی شمال هزار تا هزار و ۵۰۰،پرتقال تامسون شمال هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۶۰۰، پرتقال جنوب ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب لبنانی هزار و ۱۰۰تا ۲هزار و ۲۰۰، کیوی هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار، موز ۵ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی با اشاره به نرخ سایر میوه ها در میدان افزود: هر کیلو خیار رسمی با نرخ ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰،خیار گلخانه هزار و ۴۰۰ تا ۲هزار، نارنگی بندری ۴ تا ۸ هزار و نارنگی تخم پاکستانی ۳هزار و ۵۰۰ تا ۴هزار و ۵۰۰ در میدان عرضه می شود.

صابری ادامه داد: اکنون نرخ هر کیلو بادمجان دلمه ای هزار و ۵۰۰ تا ۲هزار،بادمجان گلخانه ۲ تا ۲هزار و ۵۰۰، پیاز زرد ۷۰۰ تا هزار ،سیب زمینی ۶۰۰ تا هزار،سیر خشک ۸ تا ۱۱ هزار،کاهو رسمی ۸۰۰ تا هزار،گوجه فرنگی نو ۷۰۰ تا هزار و ۲۰۰،گوجه فرنگی گلخانه ۲ تا ۲هزار و ۵۰۰،فلفل دلمه سبز هزار تا ۲هزار و فلفل دلمه رنگی ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن هزار تا هزار و ۵۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) ۸۰۰ تا هزار تومان است.

رییس اتحادیه بارفروشان با اشاره به پیش بینی قیمت میوه در بازار طی روزهای آتی افزود: با توجه به فراوانی بار در میدان پیش بینی می شود که نوسان خاصی در ایام نوروز در بازار میوه رخ ندهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.