تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۲:۵۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

سامانه بارشی جدید در راه است

به گزارش چالوس ما،

مسعود حقیقت روز چهارشنبه وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف کشور طی روزهای پایانی هفته را اینگونه توصیف کرد: امروز و فردا برای بیشتر مناطق کشور روند افزایش دما را پیش بینی کردیم به طوری که در بسیاری مناطق به خصوص مناطق جنوبی و مرکزی کشور دمای هوا افزایش می یابد.

وی افزود: از ظهر فردا پنجشنبه با ورود یک سامانه بارشی به غرب کشور در بسیاری مناطق غربی ازجمله استان های مرزی غرب کشور مانند کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی رگبار باران به همراه وزش باد خواهیم داشت.

حقیقت با تاکید بر اینکه این بارش ها به دلیل وزش همزمان باد جنوبی تاثیر زیادی در کاهش دما نخواهد داشت و تنها چند درجه ای دمای هوا را در برخی مناطق ذکرشده کاهش می دهد، اظهار کرد: این سامانه پس از گذر از نیمه غربی، به تدریج وارد مناطق مرکزی و شمالی کشور می شود و روز جمعه به گیلان می رسد و بارش و رگبار پراکنده را به دنبال دارد.

کارشناس هواشناسی گفت: در روز پنجشنبه علاوه بر بارش، برای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان و کردستان وزش باد به نسبت شدید را پیش بینی کردیم؛ از این رو لازم است در این مناطق مردم و مسئولان تمهیدات لازم را برای این موضوع درنظربگیرند.

حقیقت افزود: همچنین روز جمعه در مناطق غرب و جنوب غرب کشور به ویژه استان خوزستان و استان های غربی و جنوب غرب کشور گردوخاک و وزش باد شدید را پیش بینی کردیم؛ البته گردوخاک غلیظ نیست اما تاثیرگذار است.

** گرمترین و سردترین نقاط کشور/دمای هوای پایتخت

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: کمینه دمای شهرکرد به عنوان سردترین منطقه کشور امروز صبح مثبت ۲ دهم بود و راسک در استان سیستان و بلوچستان با ۴۱ و ۲ دهم درجه سلسیوس گرمترین منطقه کشور گزارش شد.

حقیقت دمای هوای پایتخت را نیز اینگونه توضیح داد: بیشینه دمای تهران دیروز به ۲۸ درجه رسید و کمینه دمای پایتخت امروز صبح به ۱۷ درجه رسید.

وی گفت: برای فردا بیشینه دما ۳۱ درجه ای را برای تهران پیش بینی کرده ایم و از اواخر وقت جمعه نیز رگبارهای پراکنده ای به ویژه در مناطق مرتفع این شهر شاهد خواهیم بود که می تواند چند درجه ای گرمای هوا را تعدیل کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.