تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۴:۲۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

هشدار هواشناسی به مسافران نوروزی سواحل خزر

در اخطاریه هواشناسی دریایی سازمان هواشناسی کشور آمده است: روز‌های جمعه و شنبه به سبب وزش باد شمالی، دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود. انتظار می‌رود حداکثر ارتفاع موج به حدود ۲ تا دو و نیم متر در مناطق نزدیک به ساحل برسد.

به گزارش چالوس ما،

سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای به گردشگران و مسافران نوروزی سواحل خزر توصیه کرد تا از شنا کردن در دریا در روز‌های جمعه و شنبه خودداری کنند و همچنین محدودیت تردد برای شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی در مناطق ساحلی و فراساحلی در نظر گرفته شود.
در اخطاریه هواشناسی دریایی سازمان هواشناسی کشور آمده است: روز‌های جمعه و شنبه به سبب وزش باد شمالی، دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود. انتظار می‌رود حداکثر ارتفاع موج به حدود ۲ تا دو و نیم متر در مناطق نزدیک به ساحل برسد.

از این رو توصیه می‌شود در این مدت از شنا کردن و فعالیت‌های تفریحی در مناطق ساحلی دریای خزر خودداری کرده و محدودیت تردد برای شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی در مناطق ساحلی و فراساحلی در نظر گرفته شود.

سازمان هواشناسی همچنین در اخطاریه دیگری تاکید کرده است: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، روز پنج شنبه تا بعدازظهر جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و به تدریج در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی وزش باد شدید از سمت جنوب و جنوبغرب پیش بینی می‌شود.

انتظار داریم در روز پنجشنبه سرعت باد بین ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت لحظه‌ای باد در برخی نقاط این استان‌ها به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت و در روز جمعه سرعت باد بین ۳۵ تا ۵۵ کیلومتر بر ساعت و سرعت لحظه‌ای باد در برخی نقاط به بیش از ۶۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

از اینرو با وزش باد شدید احتمال خیزش گردوخاک و وارد شدن خسارت به تاسیسات شهری و روستایی در این مناطق وجود دارد؛ بنابراین توصیه می‌شود جهت به حداقل رساندن خسارات احتمالی، تمهیدات لازم اتخاذ شود.

همچنین از ظهر روز پنجشنبه تا جمعه با وزش باد شدید در عراق احتمال خیزش گردوخاک و انتقال آن به استان‌های غربی و جنوب غربی کشور بویژه در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وجود دارد.

از اواخر وقت پنج شنبه و طی روز جمعه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی (بویژه مناطق جنوبی استان)، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، دامنه‌های زاگرس در استان لرستان و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در روز جمعه احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در برخی مناطق استان‌های یاد شده وجود دارد.

برای کسب اطلاعات در مورد پیش بینی وضع هوا در نواحی مختلف استان‌ها با جزئیات بیشتر به هشدار‌های هواشناسی صادر شده در مراکز پیش بینی استان مربوط توجه شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.