تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۳۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

چرا برکت از عمر‌ها رفته است؟

آیت‌الله مجتهدی تهرانی گفت: مردمی که به نماز اهمیت نمی‌دهند، عمرهایشان برکت ندارد.

به گزارش چالوس ما،

پیامبرخدا (ص) فرمودند: «هیچ جوانی به شخص پیری به خاطر پیری اش بی احترامی نکرد، مگر اینکه خدا کسی را از پیش آماده کرده تا آن جوان را به هنگام پیری گرامی بدارد.»
آیت‌الله مجتهدی تهرانی در شرح این حدیث می‌فرمایند: قدیم در کوچه‌ها پیرمرد‌ها را می‌دیدم که دولا دولا راه می‌رفتند. جوانی به شوخی می‌گوید: «پیرمرد این کمانت را چند میفروشی؟» پیرمرد در جواب می‌گوید: «ای جوان، روزگار هم تو را پیر میکند و این کمان را رایگان به تو خواهد داد». البته الان دیگر کسی پیر نمیشود چراکه برکت از عمر‌ها رفته.

وی افزود: مردمی که به نماز اهمیت نمی‌دهند، عمرهایشان برکت ندارد. در روایت آمده: «کسی که به نماز اهمیت ندهد به پانزده بلا مبتلا می‌شود» که یکی از آن بلا‌ها این است که برکت از عمرش می‌رود.

آیت‌الله مجتهدی تهرانی در پایان افزود: شصت و سه سال پیش من در جایی منبر می‌رفتم؛ ساعت دوازده شب تا یک بعد از نصف شب موقع منبر من بود. یک پیرمرد هشتاد ساله هم پای منبر من می‌نشست که یک بار به او گفتم: «چرا پایین نشسته اید، بیاید بالا»؛ و در جوابم گفت: «خوب نیست ما بالا بیاییم، آن بالا برای بزرگترهاست». راست هم می‌گفت، قدیم زیاد عمر میکردند، صد و پنجاه، صدوچهل.

منبع: احسن الحدیث

دیدگاه خود را به ما بگویید.