تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

روش جدید برای بازگرداندن حافظه بیماران آلزایمری!

محققان روش جدیدی طراحی کرده اند تا بیماران مبتلا به آلزایمر بتوانند دوباره صورت عزیزانشان را به یاد بیاورند یا بدون کمک مسیر خانه خود را بیابند.

به گزارش چالوس ما،

محققان موفق شده اند در آزمایش ها خاطرات ۱۰ بیمار را هنگام شکل گیری ثبت و دوباره برای آنان پخش کردند. این روش به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به آلزایمر، سکته یا ضربه مغزی کمک می کند.

به گزارش تلگراف، محققان روش جدیدی طراحی کرده اند تا بیماران مبتلا به آلزایمر بتوانند دوباره صورت عزیزانشان را به یاد بیاورند یا بدون کمک مسیر خانه خود را بیابند.

محققان آمریکایی در یک تحقیق نوین خاطرات ۱۰ بیمار را هنگام شکل گیری ثبت و سپس برای مغز آنان دوباره پخش کردند.

آنها متوجه شدند چنین روندی عملکرد حافظه را ۳۷ درصد بهبود می دهد.

این تحقیق با بودجه سازمان دارپا انجام شده و تمرکز آن بهبود حافظه اپیزودیک است. بیشتر بیماران مبتلا به آلزایمر، سکته یا ضربه مغزی با اختلال در این نوع حافظه روبرو می شوند.

حافظه اپیزودیک مربوط به اطلاعات تازه است که مدتی کوتاه در ذهن افراد باقی می مانند مانند مکان پارک خودرو یا قرار دادن کلید در خانه.

دکتر رابرت هامپسون استفاد فیزیولوژی، داروسازی و اعصاب در «ویک فارست بپتیست» در این باره می گوید: این نخستین باری است که دانشمندان توانسته اند کد سلول های مغز بیمار یا الگویی برای حافظه او شناسایی کنند. در حقیقت آنها توانسته اند تا عملکرد حافظه را بهبود بخشند. این گامی مهم در احیای حافظه از دست رفته افراد به شمار می آید.

وی گفت: ما امیدواریم در آینده به افراد کمک کنیم هنگام ازدست رفتن حافظه، برخی خاطرات خود را مانند محل زندگی یا قیافه فرزندان و نوه هایشان حفظ کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.