تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۹ ق.ظ
یک دیدگاه

آنچه بیماران قلبی باید پیش از سفر بدانند

افراد دارای سابقه بیماری قلبی و عروق کرونر هنگام مسافرت باید هر دو ساعت ۵ دقیقه پیاده روی کنند؛ این مسافران در هواپیما باید هر ساعت از جای خود بلند شوند تا از ورود لخته خون به قلب جلوگیری شود.

به گزارش چالوس ما،

پریسا مولایی متخصص قلب در آستانه سفر‌های نوروزی به افراد دارای سابقه یا بیماری قلبی توصیه کرد: این افراد باید دارو‌هایی که پزشک برای آنان تجویز کرده را به اندازه کافی همراه داشته باشد.
وی افزود: اگر مسافران دارای بیماری عروق کرونر هستند باید حتما قرص زیرزبانی همراه خود داشته باشند و اگر درد به سراغشان آمد از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: در سفر‌هایی که راه طولانی است افراد به خصوص مسن‌ها بیشتر احتمال بروز بیماری آمبولی (تشکیل لخته خون) و ارسال آن به قلب را دارند، که باید پس از هر دو ساعت نشستن در خودرو کنار بروند و چند دقیقه پیاده‌روی کنند.

متخصص قلب در ادامه اضافه کرد: سفر با هواپیما به خصوص در افراد مسن ریسک ابتلا به آمبولی را بالا می‌برد که باید پس از هر یک ساعت مسافر از جای خود بلند شود و اندکی قدم بزند.

مولایی اظهار داشت: در مدت مسافرت افراد مستعد بیماری قلبی و دیابت باید از خوردن غذا‌های چرب و دارای قند خودداری کنند. همچنین آجیل‌های شور به اندازه زیاد مضر است.

وی افزود: اورژانس در تمام نقاط کشور فعال است و اگر افراد یا مسافران با درد قفس سینه بیش از ۵ دقیقه خصوصا هنگام فعالیت‌های روزانه مواجه شدند، باید حتما به پزشک اورژانس مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: اگر درد قفس سینه با قرص زیرزبانی کمتر شود به احتمال زیاد نشانه بیماری است که حتما باید به آن رسیدگی شود.

یک دیدگاه

 1. فرهنگی بازنشسته گفت:

  هوالعزیز
  موارد آگاهی بیماران قلبی را در سفر گفتند. اما بیماران قلبی در حضر جه باید بکنند؟ …
  …///
  و إذا ذکر الله وحده اشمأزت قلوب الذین لا یؤمنون بالآخرة و إذا ذکر الذین من دونه إذا هم یستبشرون. … (سوره زمر، آیه‌ی ۴۵) …
  مطابق نظر آيت الله خامنه اي(مُدَّ ظِلُّه الوارِف)…
  از ساختمان حسینیه صدای قرائت قرآن و مجالس حسینی بسیار بلند پخش می‌شود به‌طوری که صدای آن از بیرون شهر هم شنیده می‌شود واین امر منجر به سلب آسایش همسایگان شده است و مسئولین و سخنرانان حسینیه اصرار به ادامه آن دارند، این عمل چه حکمی دارد؟ج. اگرچه اقامه مراسم و شعائر دینی در زمان‌های مناسب در حسینیه از بهترین کارها و جزو مستحبّات مؤکد می‌باشد، ولی واجب است برگزارکنندگان مراسم و عزاداران تا حد امکان از اذیّت و ایجاد مزاحمت برای همسایگان بپرهیزند هرچند با کم‌ کردن صدای بلندگو و تغییر جهت آن به طرف داخل حسینیه باشد. … (استفتائات رهبری)
  برای چه، من نوعی باید بیماری و معذوراتم را طوق گردنم نمایم تا یک یا چند فردی که نمی خواهند و یا نمی توانند، حیات هنجار داشته باشند، امثال من را رعایت استصوابی نمایند؟!
  خُب، من که یک فرهنگی بازنشسته ۶۳ ساله، که اخیراً عمل قلب باز از نوع خاص(بنتال – BENTAL) انجام داده ام، و مع الاسف، ساکن بین الحرمین امامزاده ابراهیم و بی بی سرروضه در شهر بابلسر هستم، علیرغم برخورد کلامی و بعضاً قانونی(از قبیل: ستاد امر به معروف و نهی از منکر سپاه شهر بابلسر و ناجا و مراجع قضایی) با برگزار کنندگان مجالس عروسی مبتذل، آنهم در منازل مسکونی واقع در منطقه بین الحرمین امام زاده ابراهیم و بی بی سرروضه شهر بابلسر و از سویی دیگر، عدم خوش آمد خانوادگی نسبت به موسیقی غیر معقول، آنهم در محدوده دیگرآزاری در محوطه زندگی خود و خانواده ام، برای اینکه مشمول آیه فوق الذکر محکم شریف نشوم، و نیز آرامش شکننده ام بازیچه دست و بال افرادی ناشی که بنا به سلیقه و خوشامد جمعیت اطرافشان، میزان صدا و نوع محتوای مجاز مورد پخش را بدون در نظر گرفتن احوالات امثال من، به گوش فلک الافلاک می فرستند، زمانی در رابطه با ایجاد آزار و اذیّت صوتی در قالب مرثیه خوانی مادحین حرفه ای محلی بابلسر در فضای باز قبرستان امامزاده ابراهیم بابلسر، با ادوات صوتی روانگردان و پریشان کننده روح و روان ساکنین، خاصه افراد سالمند و بیمار، در ساعات استراحت و آرامش در حریم شخصی، نزد علی اکبر طلابیان(امام جمعه وقت شهر بابلسر)، شنونده اظهاراتی از سوی این فرد شدم مبنی بر اینکه؛ «چرا شما چنین محله ای را برای زندگی انتخاب نموده اید؟! و یا همسایه امامزاده شدن، این مشکلات را هم در پی دارد!!! و یا اینکه؛ شما می توانید محل سکونت خود و خانواده اتات را تغییر دهید!!!» … خُب، با چنین استدلال خطرناک و منوری چه می شود کرد؟!

دیدگاه خود را به ما بگویید.