تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

هشدار هواشناسی مازندران به فعالان دریایی و شناگران / کشاورزان در برداشت برنج عجله نکنند

هواشناسی مازندران اعلام کرد از امروز تا آخر هفته شنا و صید کیلکا به دلیل مواج شدن دریا ممنوع است.

به گزارش چالوس ما،

هواشناسی مازندران اعلام کرد از امروز تا آخر هفته شنا و صید کیلکا به دلیل مواج شدن دریا ممنوع است.

احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازساری ،گفت: با توجه به افزایش ناپایداری‌های جوی از ظهر امروز دوشنبه شاهد وزش باد نسبتاً شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود.

وی به مسئولان طرح‌های سالم سازی دریا توصیه کرد از شنای هموطنان در دریا و فعالیت صیادان کیلکا تا روز جمعه ۲۶ مرداد جلوگیری کنند.

اسدی با بیان اینکه سرعت باد در ساحل و دور از ساحل را ۵۴ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود، گفت: ارتفاع موج در ساحل و فرا ساحل به ۲ و نیم تا ۳ و نیم متر می‌رسد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران افزود: در این مدت بارش‌های رگباری تا پایان هفته مهمان مازندرانی‌ها است و شالیکاران در این هفته به توصیه کارشناسان کشاورزی و هواشناسی توجه و سپس به برداشت برنج اقدام کنند.

وی گفت: جاده‌های هراز، سوادکوه، چالوس و کیاسر در این مدت مه آلود است و رانندگان عبوری از دید خیلی کمی برخوردار هستند در نتیجه با سرعت مطمئنه در این جاده‌ها تردد کنند.

وی افزود: آسمان استان از امروز تا روز چهارشنبه ۲۴ مرداد نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران پیش بینی کرد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: روز پنج شنبه آسمان استان صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر واحتمال رگبار پراکنده خواهد بود.

اسدی افزود: برای روز‌های جمعه و شنبه آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما پیش بینی کرد./yjc

دیدگاه خود را به ما بگویید.