تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۴:۰۲ ب.ظ
فاقددیدگاه
دادستان مرکز مازندران گفت:

خط‌ و نشان دادستان در چالوس

اجازه نمی دهیم معادن شن و ماسه محیط زیست را آلوده کنند/فرهنگ نقد و واکاوی منصفانه رفتارها باید نهادینه شود و نقد نباید جنبه تسویه حساب شخصی یا سیاسی داشته باشد/ موضوع عوارضی چالوس در دستور کار قضایی قرار خواهد گرفت و دریافتش نامناسب است.

به گزارش چالوس ما، یونس حسینی بعدازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران به بازدید از دریاچه ولشت و معادن حاشیه این دریاچه اظهار داشت: یکی از کارهایی که مقرر شد، نهالکاری ۱۰۰ هکتار از عرضه های حاشیه ولشت صورت گیرد و با انجام جنگلکاری، برداشت های بی رویه و معدنکاری ممنوع خواهد شد.

وی همچنین به بازید از معادن دشت نظیر کجور اشاره و اضافه کرد:هر دو معدن فعال در منطقه دشت نظیر فاقد مجوز است و قرار شد تا از فعالیت این معادن جلوگیری شود.

حسینی، اولویت دادستانی را حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و سلامت مردم برشمرد و گفت: اجازه نمی دهیم معدن شن و ماسه محیط زیست، منابع طبیعی و رودخانه ها را آلوده و تخریب کنند.

دادستان ساری با تاکید بر حفاظت از محیط زیست یادآور شد: معدن میچکار نیز هرچند دارای مجوز است اما نباید در آن منطقه مجوز صادر می شد و دستور توقف فعالیت این معدن صادر شده است.

وی در پاسخ به شناسایی شهرداران متخلف اظهار داشت: پرونده های متعددی علیه شهرداران در مرکز استان مطرح می شود و این پرونده ها جزو جرایم غیرعمد است.

وی  به دستاوردهای سفر یکروزه به شهرستان های نوشهر و چالوس، بر لزوم حمایت از اصحاب رسانه و خبرنگاران با عنوان اینکه خبرنگاران و رسانه ها آزاد هستند دستگاه قضایی و دادستانی استان را نقد کنند گفت: فرهنگ نقد و واکاوی منصفانه رفتارها باید نهادینه شود و نقد نباید جنبه تسویه حساب شخصی یا سیاسی داشته باشد.

دادستان ساری، دفاع از حقوق عمومی را از وظایف اصلی دادستانی برشمرد و گفت: دفاع از حقوق عمومی برنامه جدی دادستانی است.

دادستان ساری درباره نوسانات ارزی و اقتصادی گفت: تاکنون دستگیری در این زمینه در مازندران نداشتیم.

مخالف شکار و صید پرندگان هستیم

وی با اشاره به صید و شکار بی رویه پرندگان در فریدونکنار گفت: ما مخالف جدی صید و شکار به شکل کنونی و بی رحمانه در فریدونکنار هستیم و نباید نسل این ذخیره های نادر از بین رود و برنامه جدی برای ساماندهی شکار و صید داریم و بنا است اجازه ندهیم صید و شکار به چنین روندی ادامه یابد.

حسینی، صید و شکار و کشتار بی رحمانه پرندگان نادر و مهاجر در فریدونکنار را مذموم برشمرد و گفت: عده ای از سودجویان با چنین رفتاری سبب می شود تا نگاه غیرصحیحی نزد افکار عمومی جهان علیه ملت فهیم ایران ایجاد شود و عده ای محدود دست به غارت پرندگان نادر، کمیاب و درحال انقراض می زنند.

وی ادامه داد: از همه کسانیکه آگاهانه یا ناآگاهانه مشغول شکار پرندگان نادر هستند تقاضا داریم دست از شکار این گونه ها و سرمایه ها دست بردارند و امسال برخورد قاطعانه و برخورد جدی با شکار پرندگان نادر خواهیم داشت.

وی با تاکید براینکه غارت پرندگان نادر را شغل و کاسبی خود قرار ندهیم تصریح کرد: باید افزایش نسل پرندگان مورد توجه باشد.

دادستان ساری درباره عوارض آزادراه چالوس با اشاره به افزایش هزینه عوارضی، دریافت این هزینه را برای مسیر ۱۵ کیلومتری نامناسب دانست و گفت: این موضوع در دستور کار قضایی قرار خواهد گرفت.

حسینی با اشاره به اینکه هر روز انبارهای مختلف کالاهای احتکار شده در استان کشف می شود از مردم خواست تا مصادیق احتکار کالا را به دادستانی، تعزیرات و مجموعه های مرتبط گزارش کنند.

منبع : خبر گزاری مهر

دیدگاه خود را به ما بگویید.